neděle 30. listopadu 2008

Burger King na Zličíně po třetí

Dnes třetí (a na nějakou dobu zase poslední :)) návštěva zličínského Burger Kingu. A abych pořád neměl to samé, rozhodl jsem se dnes trochu experimentovat a ponořit se do hlubin burgerkingovského menu, kam jsem se doteď nevydal. Cíl byl jednoduchý Whopper se sýrem a slaninou, malý čokoládový shake a Hot Brownie se zmrlinou. A kupodivu, tentokrát jsem dostal přesně to, co jsem si objednal. :)

Whopper se sýrem a slaninou (89Kč) je lahůdka pro fajnšmekry, kteří mají rádi výraznou slaninu, sýr a celkově tak všechno, co se v tomto Whopperovi nalézá. Na druhou stranu se v tomto Whopperovi tak trochu ztrácí samotné maso. Budu muset otestovat toto kombo ale s dvěma masi, to by mohla být vyváženejší kombinace (ale také dražší).

Čokoládový shake, taktéž lahůdka. Nelze se vyhnout porovnání s šejkem od McD, který je však dle mého soudu: 1) Mnohem studenější (a tudíž akorát tak na bolení v krku), 2) má méně chuti (tudíž ho do pusy cpete více a více, abyste ji cítili a opět končíte u bolení v krku) a 3) je nějaký hustější a obyčejným brčkem je to vcelku námaha ho nasosnout. Malý šejk od BK je sice za stejnou cenu o trošičku menší (20Kč za 0.2l místo 0,25l u McD), na druhou stranu mi ale prostě zachutnal. Výraznější chuť, ne tak ledový a dal se v pohodě sosat spešl brčkem, co dostanete (a které je možná trochu širší).

Hot Brownie se šlehačkou (35Kč, -5Kč bez šlehačky) taktéž paráda. Byl dělaný na objednávku a přišel naprosto horký, až se z něj kouřilo. Skoro bych doporučoval dávat bacha, abyste si nespálili tlamu. A se zmrzlinou byl výtečný. Ale doporučuji ho sníst, dokud je teplý. Obávám se, že až by vychladl, tak by byl takový tuhý. Také jsem byl docela mile překvapen porcí.

A také jsem zjistil, že si jde dát cheeseburgera se slaninou (předpokládám za cenu 30Kč), což jsem nezkoušel, ale když spojím chuť BK cheese s chutí slaniny, co byla ve Whopperu, tak to vychází jako skvělé kombo za přijatelnou cenu.

2 komentáře:

  1. Udělají mi Quadruple Whoppera! Ptal jsem se! :) To už je skoro půl kila masa, v týdnu zajdu :D

    OdpovědětVymazat
  2. Fííha :D To snad taky vyzkoušim.

    OdpovědětVymazat