sobota 29. listopadu 2008

Burger King opět v provozu!

O jistých vodních problémech Burger Kingu na Zličíně hned druhý den po otevření jsem psal v historicky prvním příspěvku. I když jsem doposud žádnou odpověď od PR manažerky neobdržel (není divu, je víkend), rozhodl jsem se to risknout a zhruba půl hodinovou štreku městem na Zličín podniknout. Jak už nadpis napovídá, vyplatilo se! Burger King je opět v provozu a zájem je snad ještě větší než v úterý večer. Možná také díky poměrně velké skupince motkářů, která dostala chuť na pořádný burger. :)

Pochopitelně se ale ohromný nával lidí podepsal na finální kvalitě služeb. I když je jich tam poměrně hodně, jsou otevřeny jen tři pokladny ze čtyř. No, každopádně. Objednal jsem si Double Whopper se sýrem Menu (přičemž jsem se dozvěděl, že do něj shake prostě nejde dát, ani do velkého). Opakoval jsem dvakrát, pak ještě potvrdil a na účtu to tak i bylo, ale... Místo Coly bez ledu, kterou jsem si výslovně přál, jsem pochopitelně dostal s ledem (což ale nebyl takový problém, tím bylo spíš, že jsem si zapomněl vzít brčko - zkuste si pít přímo z kelímku, když je tam led) a hlavně, když jsem se konečně téměř "přes hlavy" dostal na jediné místo na stojáka (všechny stoly beznadějně plné) jsem zjistil, že místo Double Whoppera se sýrem mám Triple Whoppera bez sýra, na němž ale bylo nejzajímavější, že to podle obalu měl být Triple Whopper SE sýrem. Inu, tak jsem alespoň ušetřil 10Kč, když už nic.

Na závěr ještě pár informací o budoucnosti BK v Čechách. Jak jste už nejspíše někde četli, tuto restauraci na Zličíně provozuje Amrest, což je také jediný provozovatel KFC a Starbucksu v ČR nebo BK v Polsku. Pro Česko však nemá výhradní licenci, tzn. že franchisu tady může mít každý (asi za € 50000 + další peníze na stavbu atp. - to po mně fakt nechtějte vědět :)) a BK už prý jedná i s nějakou další významnou firmu o poskytnutí franchisy. To by mohlo znamenat rychlejší růst provozoven, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Hlavně, aby si všichni hlídaly kvalitu. Jinak, což už asi stejně víte, další provozovny chce BK stavět ve velkých městech, a to hlavně tam, kde se to finančně vyplatí. Jde tedy jmenovitě o Prahu, Brno a Plzeň, přičemž druhá pobočka by měla být opět v Praze. Spekuluje se o Palladiu, Arkádách Pankrác nebo Centru Chodov.

Žádné komentáře:

Okomentovat