čtvrtek 27. listopadu 2008

Události posledních dnů

Zde jen krátké shrnutí posledních dnů na fast food scéně a zároveň první příspěvek do tohoto blogu. :)

Jak jistě víte, v úterý 25. listopadu 2008 otevřel v Metropoli Zličín v Praze vůbec první Burger King v ČR. Co už možná nevíte, je, že ve středu musel opět zavřít, kvůli jakýmsi technickým problémům (viz. Idnes.cz). Proto jsem kontaktoval PR manažerku, která mi prozradila, že dnes ještě bude zavřeno a slíbila, že až bude vědět, kdy bude opět otevřeno, dá mi vědět. Doufejme tedy, že se to co nejdříve vyřeší, protože takhle bude pověst Burger Kingu značně poškozena. Osobně jsem si Triple Whoppera se sýrem vychutnal už v úterý, ale zavření mě vůbec netěší.

Dále tu máme zprávu z Hospodářských novin, jež je pravděpodobně v dnešním tištěném vydání, v placené sekci na Ihned.cz anebo zadarmo v angličtině na Prague Monitoru. Je hlavně o vstupu BK na trh, ale také o tom, že i další fastfoodfové společnosti okukují český trh. Jmenovitě New York Pizza (pravděpodobně tato) by u nás chtěla franchizovat. Dalšími možnými hráči jsou však také Wendy's (trojka na americkém trhu, jíž to v Evropě v minulosti moc nešlo) a Hardee's a Carl's Jr. (dohromady čtyřka na americkém trhu, patří pod jednu společnost, jeden je na východě, druhý na západě USA). I Pizza Hut, který tuším už v ČR byl, hledá mezinárodní partnery.

To je prozatím vše, jakmile se něco fastfoodového objeví, určitě to zde najdete. ;) A než Burger King konečně opět otevře, kochejte se alespoň na internetu na www.restauraceburgerking.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat