sobota 14. února 2009

AHA: Velký test fastfoodů

Pamatujete si, jak jsem zdrbnul "srovnání" Whopperu a Big Macu v Lidovných novinách? Dnes se v bulvárním plátku AHA objevilo něco podobného. Nutriční terapeutka Jitka Rusková a kuchař František Maděra zde porovnávají téměř jídlo z téměř všech fast-foodů (zapomněli na Express), které jsou v ČR k dispozici, avšak ne z hlediska chuti, aůe "zdravosti". Je zde něco, co tomuto článku vytknout? Ano... pár drobností by se našlo, takže se na ně pojďme podívat. Nejdříve si však přečtěte samotný článek, jinak by to nedávalo smysl. :D

Burger King:
Jitka Rusková - Zde lze jen nepochopitelné, proč si v BK dávat Big King XXL (i když je výtečný), když hlavním produktem je Whopper. Padla by jak výtka na kalorickou nálož (Whopper má 2500KJ) i na zeleninu, které je v něm víc (ne o mnoho, ale přeci jen rajče, salát atd.) 
Fratišek Maděra - Uvnitř je karbanátek? Že to není 100% maso, to je nejspíše pravda, ale karbanátek?

Bageterie Boulevard:
Tady ani není, co vytknout.

McDonalds's
JR - celozrnná hamburgerová bulka? No to by to dopadlo.

KFC
Není co dodat.

Subway
Tato bageta není celozrnná, ale ovesná. Nejsem si úplně jistý, jestli celozrnná je nebo není, ale každopádně se tak nejmenuje. :)
JR - Vadí slanina? Tak proč si ji dáváte? Je spousta dalších možností, jak tam mít šunku, ale ne slaninu.
FM - To samé...

A to je konec. Celkově je test celkem v pořádku a nejvíce to pochopitelně odnesly hamburgery, ale je třeba si uvědomit, že i u BK nebo MCD si jde dát čistě salát bez dresingu... Jenže kdo by odolal těm burgerům, že?

Žádné komentáře:

Okomentovat