neděle 5. dubna 2009

Nová akce v Burger Kingu - Na ostro či na divoko?

Kdo by to čekal, že Burger King začne s akcemi, když má doposud bohužel stále jen jednu pobočku? A o to větší bylo moje dnešní překvapení, když jsem zamířil do Metropole Zličín a už ve vchodu na dveří vysel plakát: "Whopper na ostro či na divoko?" Ale nakonec, proč ne. Co si pro nás tedy král napoprvé přichystal?

Mexican Whopper (aneb na ostro): Klasický Whopper navíc s papričkami Jalapeňos a chilli omáčkou (místo kečupu). Menu - 119Kč, samotný 79Kč (předpokládám).

Texas Whopper (aneb na divoko): Klasický Whopper navíc se slaninou a BBQ omáčkou (místo kečupu). Menu 119Kč, samotný 79Kč (předpokládám).

Jelikož pálivé jalapeňos (a celkově hodně pálivé věci) zrovna nemusim, rozhodl jsem se jít do toho nadivoko s Texas Whopperem. Ten jsem upgradoval na Double za 20Kč navíc a ještě obohatil sýrem za 10Kč. A jaké jsou dojmy? Slanina zde funguje v podstatě stejně, jako když si ji dáte za 10Kč na cokoliv jiné - tedy nijak výrazně. Aby měla nějaký efekt, muselo by jí být tak dvakrát více...

Jedinou změnou je tak vlastně BBQ omáčka namísto kečupu. I když nejde o vůbec razantní změnu, žádné divoké představení se nekoná, přesto to není vůbec špatné. BBQ omáčka je taková jemnější a takový je poté ve výsledku i Whopper. Velká koncentrace kečupu může někde působit až příliš dominantně, což BBQ omok nedělá. Finální verdikt je tedy takový, že BBQ omáčku beru, ale slaninu bych klidně vynechal a ušetřil 10Kč.

Teď už jen opět přání, aby se Burger King konečně vydal někam do centra. Na Zličín je to totiž vážně štreka. Otázkou je, co značí "Právě teď! NC Metropole Zličín" na letáčku výše. Snad tím nemyslí, že po dobu celé akce (tedy nejspíše asi tak 2 měsíce) neplánují nic otevírat.

1 komentář:

  1. Burger king bude "brzy otvírat" v OC Letňany naproti KFC, bohužel zatim nepíšou žádný přesnější datum...

    OdpovědětVymazat