pátek 22. května 2009

Recenze: Bacon Cheeseburger v Bohemia Bagel

Toto sice není úplně fastfoodová záležitost, ale možná by si někdo rád dal i takříkajíc restaurační hamburger. Jednou z možností, jak si jeden takový dát, je Bohemia Bagel. Síť tří restaurací, kde vaří především americkou kuchyni, tedy dělají americké snídaně celý den, hamburgery a jak název napovídá, tak i bagely. Včera jsem navštívil pobočku v Masné 2, kousek od Staromáku, a byl jsem nadmíru potěšen (opakem byla dřívější zkušenost z Holešovic, viz. níže)

Pobočka v Masné vám okamžitě připomene americký diner. Není to sice prefabrikovaná krabice a nefunguje zde však obsluha, ale stejnak. Nejdříve jdete k pokladnám, jako ve fastfoodu, a tam si objednáte. Pak si jdete s číslem sednout ke stolu s typickými dinerovými sedačkami a čekáte na svou objednávku. Bohemia Bagel snad jako první v roce 1996 přinesl bezedné nápoje. Za 49Kč si můžete točit Coca-colu do aleluja. Celkově je prostředí příjemné, možná trochu temné (k dispozici je malá zahrádka), ale hlavní je přeci jídlo.

Tak tedy, cílem byl pochopitelně hamburger. Přesněji Hamburger se sýrem a se slaninou, za 155Kč (-10Kč bez sýra a -10Kč bez slaniny), ke kterému dostanete bez příplatku domácí hranolky, popřípadě salát, a ještě hromádku Coleslawu. Do malých plastových kelímků (typicky americké) si pak můžete neomezeně napumpovat kečup nebo majonézu. Hamburger byl jednoduše dobrý. Nedá se říci, že bych se po něm vznášel do nebe, ale dobré to prostě bylo. Domácí hranolky byly (nečekaně) bramborové a celkem i křupavé, takže také spokojenost. Coleslaw se nemohl rovnat tomu z KFC, ale proč ne... Jako dezert jsem měl Cheesecake s borůvkami navrchu (65Kč, 60Kč bez borůvek), který byl naprosto, ale naprosto fantastický!

Celkově tedy mohu návštěvu Bohemia Bagelu - dineru - v Masné velice doporučit. Ceny jsou poněkud vyšší než v "Mekáči", ale rozhodně poznáte něco trochu jiného.

Zatímco z Masné jsem však odcházel s naprosto plným žaludkem a úsměvem na tváři, to samé se nedá říci o dřívější návštěvě v Holešovicích. Tamější restaurace BB totiž funguje opravdu jako restaurace s obsluhou, nevypadá jako diner, celkově tedy nevypadá nijak moc vkusně. Tam jsem měl Hamburger se sýrem, ke kterému jsem okusil hranolky ze sladkých brambor, což byla jednoznačně chyba. Američanům to možná chutná, ale pro mé chuťové buňky to opravdu nic není. Za to tedy vinit nemůžu, i když bych se stejnak představoval něco jiného než hromadu rozmočených okrajů brambor. Na hamburger už si však postěžovat mohu, byl studený a ještě v něm byly nějaké prapodivné bylinky. Čokoládový shake (95Kč), který jsem měl k pití, byl sice fajn, i s kousky čokolády, ale za tu cenu...

Abych to tedy shrnul. Do Masné určitě zajděte, je to bezva americký diner s fantastickými cheesecaky, ale do Holešovic... raději ne. Také se omouvám, že nejsou žádné fotky, ale opravdu s sebou foťák na jídlo netahám. Takový restaurační kritik nejsem. :) Slušné množství fotek z Bohemia Bagelů však najdete na Flickru, popřípadě na Brewstově blogu, který si naopak burger z Holešovic nemůže vynachválit... 

8 komentářů:

 1. Připojím svůj názor na Masnou - byli jsme tam s přítelkyní včera a docela zklamání. Dávali jsme si to samé a docela tragédie - jeden ze dvou hamburgerů nám donesli s bagetou s tím, že ty hamburgerové housky už došly :-( Zaplatili jsme si taky se slaninou a sýrem, ale po ani jednom nebyla ani stopa. Jelikož jsme to zjistili až potom, co jsme začli jíst, tak jsme to už neřešili. Chuťově to nebyl extra zážitek, domácí hranolky byly fajn. Dlouho se budu muset rozhodovat, jestli příště znova.

  OdpovědětVymazat
 2. Sakryš, to mě mrzí. :( Snad vás to neodradí od alespoň ještě jednoho pokusu.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak dnes první test Bohemia Bagelu a za mne opravdu dobré,jeden z nej burgerů co jsem ochutnal.
  Akorát už nemají bezedný nápoj:-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vida, to ani nevím, že zmizel bezedný nápoj. =/ Takže už jen lahve z lednice?

   Největší otázka nicméně zní: Co hranolky? Byly křupavé, nebo spíše gumové? :)

   Vymazat
  2. Pokud se vám nechce chodit přímo do restaurace, můžete si teď jídlo objednat i domů.. Bohemia Bagl jídlo začalo i rozvážet tak se mrkněte na stránky www.jidloted.cz a objednejte si ho..:)

   Vymazat
 4. Jj,jen lahve z lednice.Nemám moc hranolkových zkušeností ale chuťově asi ty nej co jsem ochutnal a pěkně křupavé:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Musím se připojit i se svojí zkušeností - včera jsme s kamarády navštívili Bohemia Bagel v Masné a bohužel tedy nic moc, znovu se tam opravdu vracet nehodlám. Já si dal Kuřecí BBQ burger, ve kterém jsem měl přepálenou slaninu, která celé to jídlo kazila, hranolky sice domácí, což oceňuju, ale rád bych je ochutnal i v jejich křupavé formě a zatepla. Studené a gumové byly o ničem :) Bezedný nápoj se nekonal, protože prý nefunguje přístroj. Kamarádovo Kuřecí Guacamole úplně studené a bez chuti. Přijde mi to škoda, těšil jsem se tam, líbil se mi koncept, web... o to víc jsem byl ale zklamaný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hranolky jsou v BB opravdu o náhodě. Když se povedou, tak jsou úžasné, ale často jsou gumové (byť nikdy jsem je neměl studené).

   No a že pokazily slaninu, to musel být vážně pech, protože to je jedna z nejlepších věcí, co tam vůbec mají.

   BB bohužel trochu zaspal dobu, v mnoha ohledech měli už dávno inovovat.

   Vymazat