pátek 31. července 2009

Návštvěva Dunkin' Coffee ve Španělsku

Na známý řetězec Dunkin' Donuts narazíte i ve Španělsku, akorát se nesmíte nechat zmást názvem Dunkin' Coffee (webové stránky), který je zde jako jediný na světě. Je to kvůli neshodám o značce Donuts z minulosti. Nicméně Dunkin' Coffee je prakticky to samé jako Dunkin' Donuts všude jinde. Tedy velký výběr donutů a dalších pochutin, kávy a také třeba ovocných smoothie.

Možná ještě pamatujete i na působení Dunkin' Donuts v Česku (já už tedy moc ne). Je to škoda, že se k nám tento řetězec nahrnul tak brzy, v době, kdy dle mého podobným drahým pochutinám moc doba nepřála. Nyní by se u nás DD určitě dařilo skvěle, když se podíváme, kolik lidí neváhá utrácet za kávu ve Starbucsku. Ale kdo ví, třeba se vrátí. Do té doby si ovšem musíme vystačit se zahraničím. Nejblíže od nás je to do Berlína, kde je DD asi 20x (viz ofic. stránky).

Takže, co jsem si to vlastně dal? Celkem ze dvou návštěv to bylo 7 donutů, jedno střední ledové kafe s mlékem a malé mango smoothie. Nutno podotknout, že v DD je všechno extrémně drahé, ale pravda, že ve Španělsku přeci jen o trochu levnější, než v Německu. Shrňme si tedy ceny: 1 donut (nebo jiná pochutina) stojí €1,20 (v Německu €1,40), box o šesti donutech - €5,95 a ještě je v nabídce tucet za €9,95. Střední ledová káva stojí €2,65 a Smoothie jsou za €2,95/€3,95/€4,95 (malé/střední/velké).

A co tedy donuty? Můžete si je prohlédnout na fotkách, ale upozořnuji, že takhle vypadají po hodinové cestě vlakem. Názvy a příchutě všech si už bohužel opravdu nepamatuji, ale je mezi nimi například Boston Creme nebo Double Chocolate. Jeden jsem měl hned po zakoupení, ale i tak mi přišlo, že nejsou úplně čerstvé (bylo asi 15:00). Popravdě, nevím, jak DD donuty dělají. Jestli jsou mražené a oni je jen nechají ráno rozmrznout (jako třeba Hypernova donuty) nebo jsou každý den čerstvě smažené. Tak jako tak, jejich chuť tato nečerstvost hodně srážela. V podstatě jsou sice stále dobré, ale za ty peníze očekáváte fakt skvělý donut, což tyto bohužel nesplnily (v Berlíně před rokem s čerstvostí vůbec žádný problém).

Na kávu nejsem žádný expert a už vůbec ne na americkou ledovou, kterou podle všeho lidé za velkou louží tak milují. Když já už kávu, tak ledovou v tom smyslu, v jakém ji mají u nás McD nebo KFC, tedy se zmrzlinou navrchu. Pro Američana a i zákazníka DD to však znamená klasické kafe, ale ledově studené s kostkami ledu. Nejenže je to tedy hodně ledové, ale ještě mi přišlo, že i samotná chuť kafe touto ledovostí trpí. No nevím, někomu to musí chutnat, jinak by to nedělali.

A co Smoothie, na které jsem se tak ukrutně těšil? Z mnoha příchutí jsem zvolil mango. Samotné smoothie se skládá z ovoce (v tomto případě ze sirupu), jogurtu a ledové tříště - to všechno rozmixované dohromady. A výsledek? Bohužel ukrutně přeslazený. Nevím, jestli to slečna nepřehnala se sirupem, ale prostě to byla studená slaďárna. Už nikdy.

Co říci na závěr, článek je kritický, bohužel. Ale ze svých dvou návštěv zklamán nejsem. Peněženka sice zaplakala, ale ty donuty tak špatné nebyly a aspoň už vím, že ledové kafe a smoothie od DD nikdy. Někdy příště zkusím třeba ledový čaj, ten by nemusel být vůbec špatný.

4 komentáře:

 1. Nojo, při každé návštěvě Berlína u DD snídám :) Můj favorit je Boston Creme, přítelčin Double Chocolate. Ale je fakt, že jsou dost sladké...

  OdpovědětVymazat
 2. Jo jo, kdybych měl vybrat favorita, tak určitě double chocolate anebo Herbstwind (to byl ale asi jen sezónní na jaře v Německu).

  OdpovědětVymazat
 3. Naposledy som mal DD na Filipínach, jednak to tam bolo extrémne lacné (12 donutov ma vyšlo na nejakých 4 eur) a boli vynikajúce, zväčša čerstvé... :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na tohle holt musíš do USA... :-)

  OdpovědětVymazat