pondělí 27. července 2009

Recenze: Quick restaurant ve Španělsku

Neuvěřitelné překvapení jsem zažil při toulkách Barcelonou. Zrovna jsem mířil na oběd do Burger Kingu, když v tu najednou vlevo hleď a tam se pod lešením vcelku nenápadně skrýval Quick! Pokud nevíte, o co jde, vězte, že Quick je původem belgický řetězec s největším zastoupením ve Francii a celkově s více než 400 pobočkami v různých zemích (Belgie, Francie, Lucembursko, Egypt, Alžírsko, Maroko, Dubaj, Andorra, Rusko a Španělsko). Jak jsem později zjistil, měl jsem v tomto ohledu neuvěřitelné štěstí. Ve Španělsku jsou totiž doposud pouze 2 restaurace Quicku. Jedna v Barceloně (otevřela v létě 2008 - mapa) a druhá na dálnici z Barcelony do Francie (otevřena v listopadu 2008). Nicméně, otázkou pochopitelně je, stojí to za návštěvu?

Jelikož jsem byl v Quicku celkově poprvé a navíc takto nečekaně, byl jsem poněkud dezorientován, nicméně nakonec jsem měl následující: Giant velké menu (€5,70 + €0,60 za XL menu), k tomu navíc kuřecí křidýlka (4 tuším za €2-3) a pak ještě samotný Premium Cheese (nebo chcete-li katalánsky Premium Formatge) za €4,10. K menu pak rustikální hranolky a citronovou Fantu (že mají točený Nestea ledový čaj jsem bohužel zjistil až později).

Giant je jednoduše Quick verzí Big Maca. Na šířku je stejný, jen nemá prostřední housku, ale zase má větší ty okrajové, takže je to v podstatě stejné. A právě houska může za to, že mě Giant nijak nenadchnul. Stejně jako v Big Macovi je masa symbolicky a právě hutná houska ho vcelku přebijí. Jíst se to dá, ale vážně nic extra.

Zajímavější byl Premium Cheese. Ten je průměrově velký asi jako Whopper a skladba je v podstatě stejná. Houska, velké maso, salát, rajčata, okurka, kečup, majonéza. Jen je v něm automaticky ještě sýr. A ten právě dělá z Premianta zajímavý burger. Je vcelku výrazný (podle francouzských stránek je to nějaký ementál), takže kdo naopak sýry moc nemusí, radši se jej ani nedávejte.

Rustikální hranolky byly v pořádku, v podstatě podobné deluxe hranolkám z MCD nebo možná těm toskánským, co jsou v nabídce teď. Kuřecí křidýlka také kupodivu slušná i slušně velká. Dostanete také zdarma takovou rajčatovou omáčkou s bylinkami a takévlhčené ubrousky. Vcelku příjemný servis.

Celkově hodnotím návštěvu Quicku za dobrou zkušenost. Nedá se říct, že bych byl ohromen, ale znechucen rozhodně nejsem. V menu je třeba toho ještě hodně ochutnat, nejen z řady burgerů, ale i klasické hranolky nebo Nestea, takže pokud na Quick někde narazím, určitě zajdu.

1 komentář:

  1. V Quicku jsem nikdy nebyl, ale slyšel jsem, že je celkem fajn.

    OdpovědětVymazat