úterý 14. července 2009

Recenze: Steakhouse ze španělského Burger Kingu

Nemá smysl to protahovat ani o vteřinu. Vyhlašuji Steakhouse (tedy minimálně ten španělský) nejlepším burgerem Burger Kingu. Po dobu svého odpočinku u moře jsem jej měl celkem třikrát, dvakrát v přímořském městečku Santa Susanna a jednou v Barceloně, a nikdy nezklamal. Cenově sice žádná lahoda, asi €5,20 za samotný a €7,20 za menu, ale podobně drahé je ve Španělsku v BK všechno (zlaté české BK cheeseburgery za dvacku, ve Španělsku €2,15!).

A co že je na něm tak dobrého? Tak především jiná houska, než kterou klasicky potkáváte u Whopperu. Je trochu tlustší, rozhodně se nerozmáčí a drží všechno pěkně pohromadě. Dále plátek klasického grilovaného masa, sýr, slanina, rajčata, salát, majonéza, barbecue omáčka a smažené cibulové "cucky". Ty navzdory očekávání téměř nezaznamenáte. A co dělá Steakhouse tím nejlepší burgerem? Naprosto dokonalé sladění chutí. Člověk by čekal, že budou potřeba dvě masa, ale vážně ne! Zároveň cítíte opravdu vše, housku, maso, sýr, slaninu (která je narozdíl od té, co dávají v BK u nás naprosto fantastická a dávají jí hodně), barbecue omáčku (nad kterou jsem se rozplýval i u českého Texas Whoppera, protože je jemnější než kečup, jen kéž by byla ještě trochu kouřová). Vše sladěno do dokonalé harmonie.

Přidejte k tomu skvělou točenou citronovu Fantu (normálně citronovou Fantu, která se u nás už přestala i vyrábět, vůbec nemusím, ale točená je vážně skvělá), čerstvé BK hranolky a hromadu paklíků s kečupy zdarma (u nás vám sotva dají jeden), naprostá paráda. Problémem však nakonec pochopitelně je, že jak na potvoru se u nás Steakhouse nedělá. Na druhou stranu, stále důvod, proč navštívit BK i v zahraničí (i když ani nemůžu najít, že by Steakhouse byl i jinde v Evropě než v Šp. Británie nic, Německo nic... - a pozor, v USA je jiná verze: angus maso, žádná slanina, A1 Steak sauce místo barbecue).

2 komentáře:

  1. Ja mela v nedeli steakhouse v nemeckuuu, naprosto vynikajiciiiii

    OdpovědětVymazat
  2. No jo, koukám, že tam mají dokonce nějaký Double Steakhouse, to bude asi ono, že? Tak ten bych si určitě dal, jestli zas někdy budu v Německu. Steakhouse válí! Přitom z Ameriky šli tuhle hlasy, že ten jejich je nic moc.

    OdpovědětVymazat