pátek 7. srpna 2009

Recenze: New York Beef Classic v McDonald's v Německu

Proč to nejlepší vždycky musí být za hranicemi? Steakhouse v Burger Kingu ve Španělsku a nyní New York Beef Classic v McDonald's v Německu. V druhém případě to sice není takové, aby si člověk trhal vlasy, nicméně... ale k tomu se dostaneme. A vlastně, jak tak koukám, měl jsem docela štěstí, protože NY Beef Classic byl pouze limitovanou nabídkou a dnes, o pár dní později po mé návštěvě Německa, už podle stránek německého McD není! Nyní můžeme doufat, že by se mohl objevit jako příští akce u nás.

Takže, co ten NYBC (velké menu za €6,49) vlastně je? Právě, že vůbec nic extra! Bulka, dvě masa, sýr, rajčata, salát, cibule, tuším okurka a majonéza s jakousi další neidentifikovatelnou omáčkou (nyní, když už zmizel si ani nemohu pořádně ověřit, co že to v něm vlastně bylo). Pointou je, že pokud se něco v McD kdy podobalo klasickému hamburgeru s nefastfoodových podniků, pak toto. A podle toho také chutnal. Nejlepší hamburger, co jsem kdy v McD měl. BigTasty je sice podobná věc, jenže tam mi vadí ona hořčičná omáčka. Té omáčky v NYBC také bylo dost, klidně bych jí snesl méně, nicméně neměla nijak výraznou chuť. Celkově vše skvěle ladilo dohromady, což pro mě znamená skvělou chuť.

Dále ještě v akci byly americké hranolky. Jak můžete vidět na fotkách, tak jsou to v podstatě americké brambory, ale ve tvaru hranolek. A to hranolek asi dvakrát tlustších než klasické hranolky, o dost více bramborové, ale tím pádem vůbec ne křupavé. Ale celkově v pořádku. K menu taky zdarma dostanete sour cream omáčkou. Ta nic moc, klidně bych se bez ní obešel. Dále jsem menu doplnil džusem Minute Maid, který jsem shledal lepším, než Cappy, co je u nás v McD. Nebyl totiž tak strašně sladký.

A jelikož tento drážďanský McDonald's měl v sobě i McCafé, kde jsem náhodou mezi dobrotami zahlédl cheesecake (€1,99), nemohl jsem odolat. Popravdě, tak jsem se na něj těšil, že jsem úplně zapomněl ho vyfotit... Tak se budete muset spokojit jen s prázdným talířem (docela obrovským na jeden cheesecake). Velikostí byl tento cheesecake objemnější než ten z Bohemia Bagelu, nicméně zase bohužel nebyl tak hutný. Ta chuť tam byla a na to, že je z McD, nebyl špatný, ale na BB opravdu zdaleka nemá.


Doplnění 19.8.: Nesnězený cheesecake z McDonald's v Německu.


2 komentáře: