pátek 21. srpna 2009

Recenze: Sbarro v OC Nový Smíchov

Po úvaze nad tím, co si dát k jídlu jiného než klasický fast food, padla volba na Sbarro. Vlastně taky fast food, akorát trochu luxusnější, ale ve výsledku kupodivu ani ne dražší. Sbarro je původem newyorský řetězec prodávající italské speciality, tedy pizzu, těstoviny, saláty ale i třeba kuřecí křidýlka. V Česku je celkem šest poboček (nebo snad pět? Čemu věřit, věrnostní kartičce (viz. níže) nebo zahraničním webovým stránkám?) a v žádné jsem doposud nebyl, takže pochopitelně po příchodu následovalo malé zmatení, co si to vlastně dát. Omlouvám se, že nejsou žádné fotky, ale nějaké najdete třeba tady (z Flóry) anebo na stránkách obchoďáku (ale jsou poněkud starší).

Cílem bylo pochopitelně dát si nějakou pizzu. Těch má Sbarro na výběr mnoho druhů, od tenkých přes sicilské (tlusté těsto), až po plněné. Nejlevnější je klasická tenká Margharita za 24Kč/osminku a nejdražší plněné za tuším 79Kč/osminka. Ani jednu ze dvou pizz, které jsem si vybral z menu však neměli, a tak jsem improvizovaně sáhl po jednoduchých variantách. Jednom kousku salámové (34Kč) a jednom sicilské sýrové (55Kč). Jako předkrm a doplnění žaludku ještě dva rohlíčky (12Kč/kus - trochu jako Crazy Chleba z Little Caesar's), ke kterým jsem si do misky špouchnul trochu boloňské omáčky. Normálně je celý samoobslužný salátový a těstovinový bar za 33Kč/100g, ale tu trochu omáčky mi ani neúčtovali. Na závěr velké překvapení - točená Kofola za 6Kč/1dc. Jednomu 0,4l kríglu sem neodolal. Jinak Sbarro nabízí i nějaké menu za 99/109/více Kč, ale to jsem díky špatnému výhledu nebyl schopen prostudovat. Mají snad obsahovat pizzu, nápoj a salát, či co. Celkově mě oběd vyšel na 137Kč, což na to, že jsem odcházel s plným žaludkem, není vůbec špatné.

Rohlíčky, byť na pohled malé, jsou syté a k boloňskému omoku se hodí, ideální předkrm, pokud nechcete polévku nebo tak něco. Salámovou pizzu však opakovat nebudu. Salámu je na ní sice dost, ale je ukrutně mastný a nijak chutově výrazný. To už radši ušetřit 10Kč a dát si čistou Margharitu. Naopak sýrová sicilie mě potěšila. Dobré tlusté těsto s příjemným sýrem, na tom se nedá nic moc zkazit. Pizzy mají ve Sbarro už napečené a při objednávce je dohřívají v troubě, ale co, je to přeci jen fast food, i když maskovaný. No a Kofola? Výtečná, jako vždy, když je správně načepovaná.

Do Sbarro se určitě ještě vrátím, na otestování čeká ještě hromada druhů pizzy a dalších věcí. Navíc v době mé návštěvy neměli ani lasagne, ani cheecake (60Kč), který jsem plánoval otestovat. Příjemná je také věrnostní sleva. Po prvním nákupu nad 100Kč si řekněte o věrnostní kartu. Pak stačí ještě třikrát nakoupit nad 100Kč, za ně dostanete razítka a další návštěvu máte o 100Kč levnější. Pro ty z vás, kteří už jsou přejeděni smaženými kuřaty či více (BK) či méně (McD) dobrými burgery, je Sbarro určitě dobrá volba. Pokud jsem to však dobře pochopil, tak třeba na Flóře samoobslužný bufet není, vše vám nandavají oni a jí se tam vše z plastu (Na Smíchově normálně talíře a příbory), takže na to pozor.

2 komentáře:

  1. čau mohl bys mi napsat na sniper96@seznam.cz mám pro tebe tip na restauraci jenž není tak známá ale ve své nabídce má podobný sortiment jako mc , kfc a burger king díky za odpowěd na můj mejl tvůj velký fanoušek :)

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravím vás všechny
    Dneska jsem se šel najíst do sbarro na andělů hnus....teplý bufet v nabídce vepřová játra která penila kyselosti hrnecku var když jsem to obsluze ohlásil neuměla český jazyk volala kolegyni která to vzala dozadu žádná z těch ukrajenek neumí cesky kromě jedné slečny nevěřím tomu ze mají pracovní víza a umej vařit když vše bylo nechutné na oko uz nedoporucuji

    OdpovědětVymazat