úterý 22. září 2009

Recenze: Angry Whopper z Burger Kingu

Burger King na Hlavním nádraží je jednoznačně tím nejhezčím v ČR. Ne proto, že by byl nějak extra hezký, ale je jediný, který není jen díra ve zdi foodcourtu obchodního domu. A právě tam jsem ochutnal novinku Angry Whopper, která teď útočí v Burger King po celé Evropě. A byl to docela zážitek.

BK na Hlaváku zavírá ve 22:00. Štěstí, že jsem tam byl ve 21:55. Myslel, jsem si, že mě nakonec donutí vzít si jídlo s sebou, ale kupodivu se tak nestalo. Obsluhovala mě slečna, která jak se později ukázalo, v BK pracovala teprve druhý den, což se také projevilo na výsledku. Nejdříve mi dalo docela práci vysvětlit, co že to vlastně chci - Dvojitého Angry Whoppera menu. Poté, co se mi snažila vnutit hned dvě menu, následovala zlost z mé strany. Ne kvůli těm nesrovnalostem, ale kvůli tomu, že stále ještě neberou stravenky. Jasně, to některé lidi vůbec nezajímá, ale stejně je to nepochopitelné a mě už na Hlaváku neuvidí - z tohohle prostého důvodu, ne kvůli jídlu. To totiž bylo vynikající!

Nejdříve se mi sice snažili vnutit nějaký Double Angry Whopper, kde byl vyměněn sýr za slaninu, ale po reklamaci už jsem konečně dostal, to co jsem chtěl. Co je tedy Angry Whopper vlastně zač? Klasika - houska, maso, kečup, majonéza, salát, rajče, cibule + "Angry Onions" (smažené cibulové cucky), jalapeňos papričky a Pepperjack sýr. Nenechte se ale zmílit. I když Angry Whopper vypadá na pěkně ostré pochutnání, ve výsledku tomu ani tak není. Jalapeňos mají sice samotné říz, ale v burgeru jen tak příjemně polechtají na jazyku mezi ostatními přísadami.

A celkově? Dobrota! Kdybych měl určit, proč, řekl bych asi díky Angry cibuli, protože ta i když sama o sobě nijak moc nechutná, příjemně křupe a doplňuje vše ostatní. Je trochu jiná, než ve Steakhousu, ale tam taky cibulové cucky způsobily, že nyní považuji Steakhouse za nejlepší burger z BK. Co se Pepperjack sýru týče - nevýrazný. I když jsem kousek ochutnal samostatně, byl to prostě jen plátek taveňáku bez chuti. Tak jako, tak Angry Whopper je nyní určitě to nejlepší, co se dá v Burger Kingu sehnat - rozhodně doporučuji ochutnat.

A ještě ohledně hranolek. Jsou prostě jiné. Změnili je, i když to nechtějí přiznat, je to prostě tak. Jsou tenčí a chutnají jinak. Při této návštěvě jsem je naštěstí dostal naprosto čerstvé, takže ve výsledku byly dobré, ale jakmile se trochu odleží, je to prostě hnus. Nechápu.

7 komentářů:

 1. jo ta cibule v tom burgeru je opravdu dokonalá. velmi dobrý.

  OdpovědětVymazat
 2. Hranolky jsme bohužel změnili už dávno (týden po otevření Zličína). Původně to byly originál BK hranolky, dovážené pro ČR z Rakouska, pak se ale zjistilo, že se doprava nevyplácí (=je to drahé) a jelikož provozovatelem je pro ČR stejná společnost, která zde provozuje i KFC, začaly se brát standardní (nedobré) levné hranolky z KFCčka. Momentálně se to řeší u centrály BK ve Státech, jako porušení pravidel. S pozdravem, "insider".

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím insidera. I když by to částečně dávalo smysl, jsou tu dvě věci: 1) Amrest provozuje jen Zličín a Letňany 2) Ty hranolky mi moc nepřipadají jak ty z KFC... :/

  OdpovědětVymazat
 4. Posledni dobou mi v Letnanech prijdou chutnejsi hranolky z KFC nez z BK. Ale to, ze Amrest setri a je to stejna znacka jsem poznal uz davno :-(

  OdpovědětVymazat
 5. Minulý týden jsem si dal Angry Double Whopper. Musím potvrdit, že ta cibule uvnitř byla skvělá - maso mohlo býti více kořeněné (ale dobrá, ne každý to rád) - příliš mě nenadchla příšerně kyselá rajčate - ale co hlavně - houska byla "spařená" - téměř rozblemcaná. Zkazila mi dojem z jinak velmi chutného dlabance :-(
  Takže až příště půjdu do BK, zkusím jejich ďábelská křídla a cibulové kroužky. Ale to nebude tak hned... nejsem Stověžaťák ;-) Lisaak

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem dnes víceméně náhodou taky zavítala na hlavák do BK a musím říct, že můj dojem rozhodně není tak pozitivní...Obsluha neuvěřitelně pomalá, takže jsem na jídlo čekala 20min,čili stejnou dobu jako v jakékoli restauraci. Člověk by měl skoro pocit, že když se jedná o FAST food, že tam jídlo dostane rychle. Objednala jsem si wrapa s grilovaným kuřetem, kuřecí maso bylo mleté, na což nikde neupozorňují(u hovězího je to pochopitelné, ale proč někdo mele kuřecí maso, to fakt nechápu)navíc bylo zoufale bez chuti a byla z něj cítit mouka. Jsem zastánce ostrých jídel (mexických, indických), ale tohle bylo příliš i na mě, omáčka měla zjevně svojí ostrostí nahradit absenci jakékoli chuti masa, opět jsem nikde nenašla nějaké upozornění na pikantnost tohoto jídla. Vrcholem všeho byl fakt, že se pan kuchař neobtěžoval ingredince do tortily zabalit, prostě to všechno strčil do krabičky a polil omáčkou. DĚS!!! Do BK už nikdy nevlezu, nejhorší a nejpomalejší fast food na světě.

  OdpovědětVymazat
 7. Nevěděl jsem, že grilované kuřecí v BK je mleté. Hm. Každopádně, řekl bych vám k tomu jen to, že v Burger Kingu i McDonald's je řekl bych hloupost dávat si kuře. Je to pro ně vedlejší nabídka a moc se s tím nepatlají. Doporučil bych zkusit klasického Whoppera anebo ještě lépe Steakhouse - dle mého nejlepší hovězí burger, co v BK dělají.

  Jinak, na BK Hlavák čtu kritiku tařka všude. Italský frančízant Autogrill se o něj podle všeho prostě nestará. Doporučil bych jiný BK, třeba na Zličíně by mělo být vše v pohodě.

  OdpovědětVymazat