středa 16. září 2009

Recenze: Royal Fresh z McDonald's

Že si na Flóře dám zrovna "mekáče", to jsem zrovna nepředpokládal, ale, stalo se, a Royal Fresh jsem chtěl časem ochutnat tak jako tak, tak se na něj pojďme podívat (ne doslovně, opět totiž bohužel bez fotek).

Royal Fresh je jednoduše starý (dobrý) Royal (jinde známý jako "quarter pounder") doplněný o čerstvou zeleninu a majonézu. Zeleninová obloha sestává z salátu, rajčete a okurky. A tím mám na mysli salátovou, ne nakládanou. Podivné? Vskutku, možná je to jen předsudek, ale okurka v tom chutnala přinejmenším nevšedně. Celý Royal Fresh se dá shrnout velice jednoduše - dá se to jíst, je to, na nám všem jasně známé poměry, dobré, ale není to nic extra. Vzhledem k tomu, že na tomto burgeru ani není žádná speciální omáčka, ale pouze prachsprostá majonéza, nic lepšího než "dobré" se z toho ani nedá vykouzlit. Jinak řečeno, pokud už vás ostatní nabídka McDonaldu omrzela, Royal Fresh je na jedno jídlo fajn, ale to je tak celé.

Dal jsem si pochopitelně menu, a to - zlákán skleničkou zdarma - velké, jen jsem byl trochu překvapen, že "Menu Plus", jak se velké menu oficiálně jmenuje, nyní stojí +15Kč a ne 10Kč. Zdaleka do MCD nechodím tak často, aby si všiml, jestli je to jen kvůli skleničkám nebo celkově, ale bez bonusu bych se už v tomto případě na pár hranolek a jednu deci nápoje vykašlal.

Co je ale zajímavé, že na Flóře mají "Happy Hours". Od (pokud se dobře pamatuji) 10:30 do 15:00 jsou všechna výhodná menu za 85Kč. To je rozhodně skvělá nabídka. Nepotěšující bylo jen to, že zrovna v době mé návštěvy jim došel postmix na ledový čaj, který se mi ale slečna snažila beztak vnutit (jako vodu) a po reklamaci jsem se musel spokojit s Coca-colou.

3 komentáře:

  1. me teda ta salatova okurka chutna asi 100x vic nez klasicka okurka v cheesech a spol.

    OdpovědětVymazat
  2. A není to náhodou ta stejná, co je i v zahradním salátu?

    OdpovědětVymazat
  3. Je tam obyč. salátová okurka.. asi stejná, jakou dávají i do salátu, no.

    OdpovědětVymazat