úterý 6. října 2009

Recenze: New York Classic z McDonald's

Co se stane, když vezmete skvělý německý masitý New York Beef Classic (viz recenze), odeberete mu jedno maso a začnete ho v Česku prodávat jen jako New York Classic? Jak se dalo čekat, něco bohužel mnohem méně skvělého...

Máme tu velkou housku, jedno velké maso, sýr, rajče, salát, cibuli, kyselou okurku a majonézu. Do této chvíle není vůbec nic špatně. Jenže když to podáváte vlažné, nemůžete čekat nadšenou odezvu. Ale budiž, vy můžete dostat teplý, o tom není pochyb. Takže dále. Naprosto neuspořádaná zelenina. Salátu bylo více v rozích krabičky než na burgeru a rajčata se na okraji snažila vypadnout, co to šlo. Takže, o malou reorganizaci a mytí rukou později, konečně zákus.

Hned na kraji překapivě silná chuť sýra. Potěšující, avšak později už se bohužel zase ztratila mezi všemi ostatními chutěmi. Naopak maso naprosto bez chuti. Zatímco v BigMacu jsem ho měl naposledy neuvěřitelně překořeněné, tohle snad nepotkalo ani sůl. Hrálo tedy jen roli výplně, což je u burgeru trochu nevděčná role. Kyselé okurky poněkud otravovali, byly snad dokonce tři a veliké, ale to je věc individuální chuti. Jinak docela dobré, jenže celkově je těžké hodnotit New York Classic na základě této návštěvy. Já byl ve finále zklamán, ale nemůžu vinit koncept, spíše obsluhu. Něco, co je vlažné, špatně složené dohromady a s nekořeněným masem prostě nedá dohromady nic dobrého. Slušného, jedlého, ale nikdy ne vyloženě dobrého. S NY Beef Classicem se to však stejně nedá srovnávat, to bylo to pravé "maso"!

K menu jsem si dal ledový čaj (v pořádku, jako vždy) a americké hranolky. Ty byly zase naopak značně překořeněné... Pro deluxe omáčku platí stejný verdikt jako v Německu, ale tady jsem ji snad využíval víc, abych umírnil to strašné koření v hranolkách (ze začátku to ani tak nevadí, ale přeci jen to není malá porce). A neodolal jsem ani tex-mex cibulovým kroužkům. Nebo mám snad říci přesmaženému těstíčku? Cibule v nich byla, to ano, dokonce opravdická, jenže těstíčka bylo nepoměrně více. Co je však podstatné - bylo přesmažené a tvrdé.To už byly u McDonaldu lepší ty cibulové kroužky kdysi, které sice nepotkali kroužek čerstvé cibule, ale ve výsledku to chutnalo mnohem lépe.

Takže si to shrňme. New York Classic, jak už název napovídá, naprosto klasický burger, v čemž tkví jeho síla. Pokud nebudete mít smůlu jako já, bude parádní. Americké hranolky - proč ne, snad dostanete méně kořeněnou várku anebo vám to prostě nevadí. Cibulové kroužky - už potřetí se musím opakovat - tohle je opět chyba někoho, kdo je nechal smažit moc dlouho. Normálně jsou třeba lepší, co já vím...

7 komentářů:

 1. k přílohám se vyjádřit nedokážu, ale... měl jsem tento burger taky a možnás měl smůlu. maso bylo dobré a šťavnaté a nikoliv bez chuti a zelenina ho příjemě doplňovala. ve svém soukromém hodnocení ho zatím mám naprvním místě, co jsem v českých mcdonaldech ochutnal. právě kvůli tomu, že to byl nejvíc "klasický" hamburger bez u mcdonalds běžné pachuti. a to platí obzvlášť v porovnání s dalšími burgery, které momentálně v této akci každý týden mcdonald nabízí. ty zbývající dva jsou totiž hnusný, naprosto přebitý podivným barbecue kečupem, který zakrývá maso bez chuti a nedostatek zeleniny. tenhle je z těch hovězích zaručeně nejlepší. kupodivu i ta kuřecí věc, co mají celé ty tři týdny, miami chicken, je poživatelná a obsažená strouhanka je příjemné spestření. i přes nedostatečnou kvalitu new york classicu, kterou jsi ochutnal, myslím, že by stálo právě a jen tento zachovat...

  OdpovědětVymazat
 2. Měl jsem tento burger asi 3x a z toho 1x byl studený a taky ne moc dobrý. Před časem byla stejná akce v Rakousku, zkusil jsem asi 2x, sendvič se jmenoval úplně stejně - New York Classic - ale byl vždy o třídu lepší. Na fotce vypadal stejně ale složení oproti českému bylo asi trochu jiné. Omáčka byla pravděpodobně trochu jiná a celková chuť byla o dost lepší.

  OdpovědětVymazat
 3. Jo jo, souhlasím. Věřím, že se dá udělat dobře a do stálé nabídky bych ho klidně šoupnul. Tam se ale dostane nejspíš jen při enormním zájmu teď v akci, o čemž mám zdravé pochybnosti. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Včera jsem v Rakousku ochutnal sendvič Big Jalapeňo viz www.mcdonalds.at a byl velmi dobrý! Podobná sestava jako New York Classic ale dost pálivý - doporučuju.

  OdpovědětVymazat
 5. Já měl taky cibulové kroužky přesmažené a obecně hnusné. Rozhodně doporučuji jít na ně do BK, to je nesrovnatelné.

  OdpovědětVymazat
 6. tak jsem koneečně měl všechny 3 burgery z nabídky a musím uznat že nejlepší byl Chicago Beef a nejhorší California Classic..... docela mě překvapilo že si pokaždé obsluha nevěděla se slevovými kupony rady..:(

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, při mé návštěvě s nimi měl problém i manažer. :)

  OdpovědětVymazat