pátek 30. října 2009

Recenze: Pizza z Pizza Factory

Okolo Pizza Factory na Masarykově nádraží (kde kdysi býval Dunkin' Donuts, pokud se šeredně nepletu) v Praze jsem procházel už několikrát, ale domníval jsem se, nemá cenu to zapírat, že je to "pajzl". Když mi tedy náhodou přistála pod nosem jedna ještě ke všemu jen klasická sýrová, byť velká jak kolo od vozu (asi 45cm průměr), byl jsem značně skeptický. Jenže co se nestalo! I přesto, že měla za sebou asi půlhodinovou cestu městskou hromadnou dopravou, byla to ta nejlepší ne-italská pizza, co jsem kdy jedl. Jednoduchá kombinace skvělého těsta a skvělého sýra byla prostě... skvělá. Místo toho, abych však hned napsal recenzi, řekl jsem si, že bude potřeba ještě trocha testování, a tak zatím nechám pizzu v mysli trochu odležet. Nyní o pár měsíců a tři další pizzy z Pizza Factory později je zde finální verdikt.

Jak jsem zmínil, následovali tři další pizzy, všechny opět donášené, žádná čerstvá. Včetně té první jsem tedy celkem s odstupem cca 2 týdnů mezi každou pizzou otestoval 2x sýrovou, 1x šunkovou a 1x quatro formaggi (aneb 4 sýry). A stalo se tak nějak to, co jsem očekával. Žádná následující nedosáhla mýtických kvalit té první čistě sýrové.

Začněme šunkovou. Člověk by čekal, že je to prostě sýrová se šunkou a ona taky, že je, ale ten sýr už prostě nebyl ono. Těžko se to popisuje, ale už "nechutnal tak dobře". Nehledě ani na fakt, že šunka je vážně zbytečná, byť je jí hojně. Nějaká levná vepřová (či z bůhvíčeho), vyloženě pizzová, jakou si můžete koupit v řeznictví za polovinu ceny normální šunky. Dále následovaly 4 sýry (těžko ríct, které to byly, ale i na fotce si můžete povšimnout kousků hermelínu). Tu bych radši ani nehodnotil, protože zde záleží na vaší sýrové preferenci. Byla dobrá, ale ne natolik, abych si ji dával znovu. A nakonec opět sýrová. Bohužel, zase to nebylo ono! Proč? Bude potřetí zase úžasná? Vyhodili kuchtíka té první? Kdo ví...

Faktem ovšem zůstává, že Pizza Factory byste rozhodně měli navštívit, pokud vám chybí taková ta "americká" pizza typu Little Caesar's. A rozhodně jděte nejdřív do klasické sýrové. Když budete mít štěstí, bude úžasná, když ne, tak "jen" dobrá, ale stále stojí za to. Ale každopádně, pokud budete jíst až doma, NEdoporučuji mikrovlnovat. Těstový okraj je pak z nějakého důvodu naprosto příšerný a chuť samotné pizzy tím také moc nevylepšíte, to už radši studenou.

Na závěr si shrňme technická fakta. Celá 45cm pizza (jinou ani nedělají) vás přijde na 175Kč (sýrová) až po 225Kč (4 sýry). Krabice stojí 15Kč. Ceny tedy trochu vyšší, ale pizza je to vážně obří a sami ji určitě nesníte. Navíc dostanete zdarma 1l Pepsi, což není k zahození.

Přestože webové stránky Pizza Factory hlásají, že už v dubnu otevřela pobočka v ulici 28.Října na Praze 1 a v červnu na Náměstí Republiky, jde jen o nějakou starou chybu. Jedinou pobočkou zůstává ta na Masarykově nádraží, byť bych jim určitě přál, aby expandovali.

2 komentáře:

  1. U nás sa hovorí, že veľká ako značka "zákaz vjazdu" ;-)

    OdpovědětVymazat
  2. They should bring back Dunkin Donuts, at least there wasn't any risk of food poisoning with them. I've only ever eaten Pizza Factory slices in desparation, and each time their food leaves me feeling nauseous. As I write this, I'm recovering from an obviously rotten Tandoori slice. The place is disgusting, in summer the pizzas on display tend to be popular with flies. And grabbing a slice among drunks and the homeless is always a blast.

    Fuck Pizza Factory and its dumbass cooks and surly cashiers. Burning that shithole down would be doing Masarykovo nadrazi a favor.

    OdpovědětVymazat