čtvrtek 25. února 2010

Recenze: Spicy Cajun z Burger Kingu

Spicy Cajun je jedním ze dvou nových burgerů prezentovaných v rámci XL Festival. Jde o variaci na Big King ve velikosti XXL (čekal bych tedy skoro spíše XXL Festival), jenž je přímým konkurentem mcdonaldího Big Macu. Pro neznalé si ujasněme velikosti. Big King je zhruba tak velký jako Big Mac, Big King XXL je velikostně srovnatelný s Double Whopperem. Není snad nutné dodávat, že konkurenci od žlutých oblouků totálně válcuje.

A co tedy přináší Spicy Cajun? Za cenu 79-119Kč jedno až tři masa, ledový salát, sýr, cajun majonézu a křupavou smaženou cibulku, která je ale, pokud se nemýlím, jiná než v Angry burgerech. S velkým hladem jsem pochopitelně šel do "tripla", což se nakonec trochu nevyplatilo. Maso samozřejmě takové, jak ho z BK znáte, na tom se nedá nic zkazit, ale bylo ho hodně. To normálně není vůbec problém, problém je v tom, že bylo málo cajun majonézy. Nejen, že tedy vůbec netuším, jak chutná a čím se liší od běžné majonézy, ale hlavně to všechno do krku klouzalo trochu obtížněji.

Spicy Cajun není vůbec špatný, ale osobně mi tam chyběla nějaká čerstvost v podobě rajčete. Proto pokud tedy stále Angry Weeks běží, trvám na svém doporučuní Angry Whoppera, který má všechno co Spicy Cajun a ještě něco navíc (kromě rajčete ještě jalapeňos papričky).

5 komentářů:

 1. Nechápem tento burger king. Majú kvalitné produkty a pozitívnu reputáciu, ale aby sa zákazníci museli po blogoch a tweetoch dohadovať, či ešte prebiehajú angry weeks... V čom je chyba? To, že udelili frančízu viacerým firmám, a tým sa nechce vynakladať extra úsilie, aby z toho neprofitovali ostatné reštaurácie?

  OdpovědětVymazat
 2. Taky tomu nerozumím, na hlaváku mi sdělili, že Angry Weeks už nejsou ani v jiných BK. Mají v tom zmatek.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle anonyma v diskuzi vedle už ti naši BK vykukové (ano, je více franchistantů) šli na kobereček k vyššímu vedení - http://fastfoodzurnal.blogspot.com/2010/02/novinky-v-burger-kingu-snidane-xl.html.

  Co se Angry Weeks týče, jedno vysvětlení je, že zrovna včera skončily a druhý to, že na Hlaváku sou blbci. :) Předpokládám, že ani ještě pořád neberou stravenky. (Dyžtak na koho nadávat - Autogrill - ale zkuste na ně sehnat mail... neexistuje, leda osobně http://obchodnirejstrik.cz/autogrill-czech-s-r-o-27599736/)

  OdpovědětVymazat
 4. já si dal spicy cajun s jedním masem a přišlo mi to naprosto libový - v angry jsem miloval tu křupající cibuli - a tady je taky (podobná) - ale nepálí to tolik, ta omáčka je dobrá, a když tam je jedno maso, tak je tam zeleniny (salátu) akorát a žádný rajče to ani nepotřebuje. moje osobní hitparáda u BK je zatím: 1. angry (RIP), 2. cajun, 3. bigking normalni whopper az pote... :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jop, souhlasím, s jedním masem to je určitě v pohodě, ale zase jedno maso... toho se člověk nenají. :D

  OdpovědětVymazat