sobota 3. dubna 2010

Recenze: McItaly v italském McDonald's

Sice trochu se zpožděním, ale přece - podíváme se na McItaly, který, jak už název napovídá, má cosi společného s Itálií. A že toho s ní má společného hodně! Je to totiž burger, který je vytvořen čistě a pouze z italských surovin. Ne jako u nás, kdy máte Big Mac složený z celé Evropy.

McItaly, to je: pane all'olio extravergine di oliva dei Monti Iblei DOP (italská houska s extra panenským olivovým olejem z chráněné oblasti Monti Iblei), pancetta affumicata della Val Venosta (uzená slanina z údolí Val Venosta v jižním Tyrolsku), cipolle grigliate (grilovaná cibule), salát (bohužel nevím jaký a na podtácku ho jaksi zapomněli zmínti) a carne (maso). Všechno 100% italské.

Zde ovšem, bohužel již tak brzy, končí nadšení. McItaly jako takový totiž bohužel nenadchnul, a to z jednoho prostého důvodu - je suchý. Jak jste si mohli všimnout, není na něm žádná omáčka, kečup, majonéza, nic. Olivový olej v housce ani kluzká cibulka to nezachrání a slaniny bohužel nebylo tolik, aby se výrazněji přihlásila o slovo. Jinak by na něm opravdu nebylo nic špatného, jen by to chtělo nějaký 100% italský omok. 

Jak tak ovšem koukám na webové stránky, na menu italského McDonald's už jej beztak nenajdete. Měl jsem tedy štěstí, že jsem mohl ochutnat tenhle ojedinělý pokus o regionalitu v nadnárodním gigantu. Sem s McBůčkem!

11 komentářů:

 1. Já ti dám McBůček. Když už tak McSmažák, ne? To by bylo to pravé české fasfoodové jídlo XD

  OdpovědětVymazat
 2. Ale McBůček opravdu existoval. :D Ovšem pravda, že McSmažák by asi přeci byl jenom jednoduššíí než třeba McSvíčková.

  OdpovědětVymazat
 3. McBůček fakt existoval? To muselo být asi hodně dávno, když to nepamatuju... hmm...

  OdpovědětVymazat
 4. No fakt, kdysi hodně dávno, ale fakt. :)

  OdpovědětVymazat
 5. hele a proc je v URL tohle: /recenze-mcitaly-v-italskem-burger-kingu.html ?? :D no proste burger kink, mcdonnalds... jedna pakaz

  OdpovědětVymazat
 6. Protože sem byl tak zblblej, že sem tam původně napsal v Burger Kingu. Když sem to pak změnil, tak to zdá se už nezměnilo odkaz. Dobrej bug. :D

  OdpovědětVymazat
 7. Na Florenci jsem videl nejake nove kureci burgery u Burger Kinga. Vite o tom neco?

  OdpovědětVymazat
 8. teda tenhle ze začátku zajímavej web je dost mrtvej. kde jsou recenze atd.? i ten twitter moc nežije...

  OdpovědětVymazat
 9. Co se blogu jako takového týče, vím, že to není, co dřív, ale to je hlavně z toho důvodu, že prostě fast foodové podniky navštivuju snad ještě míň, než všichni mí čtenáři. (Hrůza, co?) Každopádně zrovna za chvilku zde objevíš recept na výtečné hranolky, což myslím do konceptu webu také částečně spadá.

  A pokud si někde dám nějakou zajímavou novinku, taky o tom napíšu. Akorát opravdu nic nemůžu slíbit.

  Ale určitě sleduj Twitter, na ten se rozhodně vyklašlat nehodlám a myslím si, že žije docela slušně. ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Get daily ideas and guides for earning $1,000s per day FROM HOME totally FREE.
  GET FREE ACCESS TODAY

  OdpovědětVymazat