úterý 14. září 2010

Recenze: Queen's burger z Fasty's

Do Fasty's jsem se chystal už někdy od jara, kdy jsem tento podnik zapadlý v centru Prahy objevil. Okamžitě mě zaujal svým zevnějškem, ale po prostudování menu zase trochu odradil. Burgery, quesadilly, burrita, pizzy, těstoviny a spousta dalších položek jako by naznačovaly, že tento podnik vlastně neví, co chce. Nicméně když jsem objevil i stránku na Facebooku, kde byly zrovna konkrétně na burgery, ale i třeba pizzu, pochvalné reakce, nezbylo po pohledu do prázdné domácí ledničky než vyrazit.

Fasty's je podnik s velku příjemným interiérem, ale kdyby do něj vešel člověk bez konkrétního přání, asi by byl pěkně zmatený, co že si to vlastně má dát, neboť žádnou velkou přehlednou ceduli s kompletní nabídku zde nenajdete. Proto doporučuji mrknout nejdříve na menu na webových stránkách. Nicméně pro mě byl cíl jasný: burger. Konkrétně Queen's burger obsahující čedar a slaninu. Proč se jmenuje Queen's burger a proč je to úplně to samé co Queen's burger u Butch's Burger, netuším.

Cena je vcelku příjemná, 108Kč za burger, hranolky a pití. Pití bohužel není točené, ale buďto plechovka 250ml z nabídky Coca-coly nebo půllitrová voda (možná taky 330ml plechovka piva, neptal jsem se). Hranolky domácí nejsou, nicméně dají se. Dělané byly na počkání, ale paradoxně se stávali lepšími a bramborovějšími čím více byly uleželé.

Samotný burger byl vcelku překvapením. Tedy na pohled. Připomíná vám to něco? Jistě, bulku mají z Bohemia Bagelu (kde si ji můžete taky koupit na doma - 11Kč). Jak nejspíše víte, ten sídlí kousek vedle a jejich burger je výtečný. Srovnání je tedy zcela na místě. Jenže u bulky podobnost končí.

Začněme masem, to je v BB prostě lepší a to hlavně z toho důvodu, že není nijak extra dochucované. To z Fasty's bylo totiž ochuceno jakoby "provensálským kořením," a tím myslím to, jaké najdete v některých mletých masných výrobcích v supermarketech. Dalším problémem byl nesmírný nadbytek kečupu, který se naštěstí dal manuálně vyřešit - kdo by čekal, že ten nůž, co vám přinesou, opravdu použijete. Hlavní problém je ovšem zcela jednoduchý, Queen's burger je prostě přeplácaný. Bulka z BB je velká, hutná, a tudíž výrazná. Proto potřebujete velké maso, pořádnou slaninu a sýr. Přestože měl Queen's burger obojí (i když masa rozhodně méně než v BB), nemám tušení, jak chutnal sýr, ani slanina. Bylo v něm totiž až příliš salátu, rajčete a cibule, plus hlavně toho kečupu. Navíc to příšerné koření.

Celé to možná vyznívá až příliš kriticky, což nechci, neboť se u Fasty's musí ocenit minimálně snaha dělat burger z čerstvých surovin. Dopadlo to ovšem tak, jak to dopadlo, a tak je to nakonec na vaší peněžence. Buď se můžete najíst ve Fasty's za 108Kč (a že musím dodat, že porce je to slušná), anebo zajít do Bohemia Bagelu se opravdu nadlábnout. Tam vás to ale vyjde na 155Kč (za bacon cheeseburger s domácímí hranolkami) a 49Kč za neomezené točené pití.

Fasty's mě nicméně znovu láká. Údajně nejlepší obyč. sýrová pizza podle jedné ze zákaznic - to beru jako výzvu vůči Pizza Factory. No a burrito nebo quesadilla taky nezní špatně.

5 komentářů:

 1. co k Vaši recenzi dodat, snad jen, že jste se zřejmě vic zakoukal do Bohemia Bagelu, bulky nejsou rozhodně z BB, ale děkujeme za kritiku :)) Fastys není dokonalý, ale to je stejné, jako s lidmi, proto nasloucháme a snažíme se ponaučit z našich chyb a v ramci možností postupně vše zlepšujeme, aby byl zákazník maximalně spokojen a cítil se u Nas přijemě :-)) Doufam, až příště ochutnáte o pizzu, budete mit lepší pocit- TEAM FASTYS jK

  OdpovědětVymazat
 2. úplně náhodou jsem zabrousil na tuto recenzi, paradoxně ve snaze najít číslo na Fastys, abych si mohl objednat jídlo, které vám donesou do firmy. Ta recenze mne překvapila. nemile. Nemile proto, že jsem Fastys objevil zcela náhodou před půl rokem, kdy se naše firma přestěhovala vedle Kotvy - a tedy kousek od Fastysu. Od té doby jsme s kolegy vcelku pravidelnými zákazníky - objednáváme jídlo tak 2 x až 3 x týdně. Podotýkám, že nejsem osobně ani sympatizant Fastysu, ani najatý pisálek, jen jím občas jídlo, které zde dělají. A podle mne jej dělají poctivě. Recenzent hodnotí burger, jeden ze tří druhů. A myslím, že kritika je naprosto nemístná. Jedinou věc, kterou osobně mohu burgeru od Fastysu (a je to jedno, o který se jedná) je to, že jako každý pořádný burger nejde sníst bez toho, aniž by byl člověk zcela čistý - ale myslím, že to je i kouzlo burgerů. To není jídlo na nůž a vidličku. A podotýkám, kohokoli jsem ve Fastysu potkal a dával si k jídl burger - byl nadšen. Zde nejsou burgery z velkovýroben velkých řetězců, mají chuť, jsou čerstvé, a naprosto, naprosto nesrovnatelné.
  Proto milý recenzente, ctím sice Váš názor, nicméně můj názor je zcela opačný. Milan Roček

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím, díky za obsáhlou reakci. Recenze je už více než rok stará, takže je možné, že nyní burgery chutnají zase úplně jinak a lépe. Čerstvost jsem rozhodně ocenil už tehdy, akorát mi vadily ty věci, které jsem zmiňoval a které tam prostě byly. :) Třeba zase někdy zavítám.

  OdpovědětVymazat
 4. Fastys burgery jsou nejhorsi, hnusna houska, misto cervene cibule kterou publikuji davaji normalni, slaniny minimum, maso je priserne korenene, je tam velika nevyvazenost surovin - prilis mnoho zeleniny a malo syru slaniny apod.. no hold se setri kde se da, ale je to videt :) hranolky nestoji ani za rec, to se prakticky neda jist. burrito? pisou smes syru eidam a cheddar, byl sem rad ze sem tam mel trosku eidamu.. masa je tam minimum, i kdyz to je "levne" mlete... skoda slov

  OdpovědětVymazat
 5. Take jsem si objednala burger az domu a byl odporny. Houska promocena, zelenina seschla a celkova chut - proste hnus.

  OdpovědětVymazat