pondělí 18. října 2010

Recenze: Rodeo BBQ Whopper z Burger Kingu

Pevně doufám, že tentokrát nejdu s křížkem po funuse, neboť jsem Rodeo BBQ Whopper jedl přesně před dvěma týdny a už v té době nebyl žádnou novinkou. Vzhledem k tomu, že je zde ale šance, že se bude Rodeo BBQ akce někdy za rok opakovat nebo na ní narazíte v zahraničí, pár dojmů zde přeci jen plácnu.

Rodeo BBQ Whopper se sestává klasicky z bulky a masa a následně sýra, cibulových kroužků a BBQ omáčky. Žádná zelenina, žádný kečup, žádná majonéza. Stojí buďto 119Kč nebo 139Kč za menu, podle toho, zdali chcete jedno- nebo dvoupatráka. Velice jednoduché chutě, obzvláště ona typická chuť BK masa (nebudu opakovat PR řeči, jak je "kouřová" a "na ohni dělaná"), zde dokonale vyniká. Cibulové kroužky z BK mi nijak zvláště nejedou a popravdě i na RBQQW se poněkud ztrácí a fungují prostě jako "výplň". Sýr samozřejmě cítit je, ale na Zličíně se někde stala nejspíše chyba a barbecue omáčky jsem dostal žalostně málo. Proto byl celý burger místy značně suchý, což byla jeho největší vada. Jinak omáčce nelze nic vytknout, už v době Texas Whoppera jsem říkal, že mi jede více než kečup.

Kromě Rodeo BBQ uvedl Burger King také nové hranolky - tzv. spirálky, v Liberci pro změnu propagované jako Twister Fries. Samozřejmě jsem si je k menu zvolil (pozor, příplatek 5Kč), protože jak už bylo zmiňováno mnohokrát - české BK hranolky jsou hnus. A jaké bylo moje překvapení, když jsem se do spirálky zakousl. "Cože?! Vždyť já přeci nejsem v McDonaldu!" Když vám takovýto dojem proběhne hlavou, něco není v pořádku. Spirálky od BK totiž chuťově připomínají všechny ony speciální hranolky, které má při svých akcích McDonald's. Nedá se říct, že jsou špatné, rozhodně je to u BK lepší volba než klasické hranolky, ale nemohl jsem se zbavit onoho pocitu, že už jsem je někde jedl - byť v jiném tvaru.

Výsledný verdikt - povedená akce, vyzkoušejte, ochutnejte, zklamáni nebudete, ale když to nestihnete, ono se taky nic nestane. (Pozn. obrázek je čistě ilustrační)

10 komentářů:

 1. Zdravim, nikde na blogu ani twitteru jsem nenasel info o tom, ze bude otevrena (nebo uz funguje?) pobocka BK v Usti nad Ladem. Podle ulice (U Nádraží 1135) to nebude v žádném OC. Tak jestli to nekdo muze potvrdit?:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, podle wikipedie je "ve výstavbě". Osobně žádné informace bohužel nemám. :(

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, Ústí nad Labem už mělo být dávno, zdržuje se to kvůli finančním problémům. Jinak RBQ (mezinárodní zkratka v objednávacím systému BK) je prozatím nejúspěšnějším speciálem v rámci ČR. Bohužel centrála nepovolila zařadit jej na stálo do nabídky... Insider.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento burger jsem mel dvakrat, jednou normal a jednou double. Barbeque omacka se ta hodi, ale cibulovy krouzky tam jsou bez chuti, to bych tam radsi dal treba slaninu nebo rajce.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tenhle burger jsem bohužel nestihl, tak snad příště... Jinak OT, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíš o nějakym místě v Praze, kde prodávaj/pečou aspoň ucházející donuty, protože ty tescový a podobně, to nemá valnou úroveň... Chandy

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, můžu se zeptat, jaká je tedy v BK nová akce místo Rodeo BBQ?

  Co se donutů týče... nemáme tu zrovna rozvinutou kulturu a opravdu nevím, jak poradit. Osobně jsem zrovna objevil dobrý trik, koupit donut v Albertu a nechat ho v igelitovém pytlíku den uležet. Zní to prapodivně, ale chutná pak lépe. (Ne že by tedy chutnal nějak jako origiální donut)

  A pak je ještě dobrá česká verze donutů od Odkolka. Je to koblihové těsto, polité karamelovou lepkavou cukrovou polevou, je strašně velkej a strašně dobrej (když je čerstvej). Ale neporadím, kde přesně sehnat. V žádném řetězci bohužel není, spíše pekařství, malé potraviny a tak.

  Na pravé donuty ale nejspíše do Ameriky, no...

  OdpovědětVymazat
 7. Tak v BK už sem tak měsíc nebyl, ale podle webu tam teď maj jako akci nějaký dva kuřecí burgry... Jinak ten trik s Albertovskym donutem rozhodně zkusim, za to nic nedám. A porozhlídnu se po těch donutech od Odkolka, jestli někde seženu, napíšu místo a jakej byl... Jinak někdy předevčírem sem viděl ve Sparu v Arkádách donuty od Milky, na první pohled vypadaly klasicky albertovsky, ale nezkoušel sem, tak nevim jak chutnaj... Chandy

  OdpovědětVymazat
 8. Web BK je starej asi rok. ;)

  Donut od Milky sem měl na benzínce v Německu, nic moc, bohužel.

  OdpovědětVymazat
 9. BK v Ústí nad Labem je už skoro hotov. A skutečně neni v žádném OC je naproti Ústéckému nádraží v prostorách bývalé prodejny inpeka (Jitřenka se to tam tušim jmenovalo).
  Chodím kolem každý den a rekonstrukce a výstavba trvala cca půl roku. Ale teď už je těstě před otevřením a vypadá to tam nádherně. Podle mě nejhezčí BK v ČR (ale to bude asi tim že neni v obchodním centru).
  Má 2 patra a vnitřek je dělán ve stylu Amerického Fast foodu. Všude samej neon a výzdoba na cihlové stěně. Vážně moc pěkný. Mnohem hezčí než noví Ústecký Mekáč.

  OdpovědětVymazat
 10. Burger King v Ústí je už nějaký ten týden otevřen, přímo naproti nádraží, dvoupatrový a s King´s Walk službou:) Lze jedině doporučit!
  A delikátní donuty plněné čokoládou koupíte třeba na Florenci nebo v OC Chodov. V Letňanech je nemaj a neznaj:D

  OdpovědětVymazat