neděle 26. prosince 2010

Chili Cheese Pommes z německého KFC

Rok se s rokem sešel a já se opět ocitl ve vánočních Drážďanech provoněných hektolitry Glühwein a tunami Wurstů. A po loňské zkušenosti s místním KFC jsem nakonec skončil i v něm. Ani ne tak na jídlo (o to se postaral zmiňovaný - a toho dne ne poslední - Wurst a také výtečná čerstvá na místě dělaná chlebo-ciabatta se zapečeným sýrem a slaninou), ale kvůli teplu a křesílku k sezení. Už loni hned po odjezdu jsem ovšem litoval jedné propásnuté šance - dát si hranolky s chilli a sýrem, neboli Chili Cheese Fries. Letos tedy došlo právě na ně.

Avšak už na začátku KFC velice, ale velice, zklamalo. Pryč byly nádherné hranaté porcelánové mističky a talířky, ve kterých jste ještě loni dostali všechno kromě sendvičů. Nyní je drážďanské KFC zpátky u "klasiky" - hranolky v pytlíku, coleslaw v plastu a kuřata ani nevím na čem. Těžko říct, co vedlo firmu k této změně, ale je to opravdová škoda, předtím to byl totiž fast food doopravdy na úrovni.

Ale zpět k tedy k hlavnímu tématu. Chili Cheese Pommes jsou jednoduše hranolky s chili con carne (Wikipedia) a sýrovou omáčkou. Samotné chili bylo dobré, nějak "podomácku" vařené a osobně oceňuji ještě obzvláště to, že ne příliš pálivé. Jenže, sýrová omáčka byla v tomto případně prostě umělá. Jiným slovem se popsat nedá a sýru v ní bylo asi jen pár procent. Pořádná omáčka z cheddaru by byla mnohokrát lepší.

Nakonec ale všechno stejně stojí a padá na hranolkách. Zatímco loni jsem jsem si je překvapivě nemohl vynachválit, letos byly asi takové, jako u nás. Tedy nepříliš dobré. Vůbec ne křupavé, málo bramborové a celkově nijaké. Celé Chilli Cheese Pommes byly tedy dohromady i vcelku jedlé, ale nevidím důvod, proč bych si je měl dát zase. Na to by museli mít mnohem lepší hranolky a sýr. Na druhou stranu, komu by se chtělo doma vařit chili, vyrábět sýrová omáčka a smažit hranolky. Přestože to všechno jde, je to prostě pracné.

Pro ochutnání tedy ty z německého KFC poslouží dobře, ale řekněte mi, kde se dají sakryš sehnat vůbec nějaké Chili Cheese Fries u nás?

1 komentář:

  1. Omlouvam se za offtopic, ale Twitter nevyuzivam. Precetl jsem si tvuj prispevek o "Churros", a opravdu, je to vynikajici. Nejdrive nam o tom vypravela pani profesorka na Spanelstine, a kdyz jsme pote byli na zajezde ve Spanelsku (celkove 2x), tak jsem si je na vecerich vzdy rad dal. Hodi se jako snidane, svacina a dokonce i jako priloha. Pokud nekdo nezkusil, rozhodne doporucuji.

    OdpovědětVymazat