středa 6. dubna 2011

Recenze: Bourbon Whopper z Burger Kingu

Oplakal jsem konec akce Steakhouse (údajně snad nejúspěšnější akce BK vůbec, takže snad...) a vyrazil vstříc novým zážitkům. Momentálně v Burger Kingu probíhá akce Wild West (aneb Divoký západ) v rámci které se podává Western a Bourbon Whopper. První zmiňovaný mě lautr nezajímá, protože slaninu i BBQ omáčku samozřejmě znám, ale takový Bourbon Whopper s bourbon omáčkou a cibulovými kroužky již zní o mnoho zajímavěji.


Nedávno probíhala podobná akce v Německu, kde prodávali Bourbon Steakhouse (ach...) a na webových stránkách psali, že omáčka obsahuje dokonce doopravdy 1% pravého bourbonu. Hned po objednání proto moje otázka pro obsluhu zněla, jestli je to stejný případ i u nás. Obsluha sice nevěděla, jestli omáčka bourbon obsahuje nebo ne, ale tvrdila, že obsahuje 1% alkoholu a dala mi ještě předem zvlášť omáčku očuchat a ochutnat se slovy, že chutná hodně po švestkách, ale že v samotném burgeru se ztrácí. A měla pravdu, chuť doopravdy švestková a "čuchací" dojem skoro takový, že nějaký alkohol byl cítit. Takže možná bourbon doopravdy potkala, nebo nějakou umělou náhražku.V čem se ovšem obsluha také nemýlila byl fakt, že v samotném Whopperu se omáčka ztrácí. Kdybych ji nedostal ochutnat zvlášť, vůbec bych nepoznal, že tam je. Nevím, jestli ji tam někdo v kuchyni jen dal málo a naopak to přehnal s majonézou, ale je to tak. Doporučuji tedy vysloveně žádat HODNĚ bourbon a MÁLO majonézy a problém by měl být vyřešen. S cibulovými kroužky se samozřejmě stalo to, co jsem čekal, tedy že zvhly a chuťově nebyly lautr k ničemu. Pokud by byly absolutně čerstvé a ještě třeba domácí opravdu cibulové (což BK kroužky doopravdy nejsou), bylo by to o něčem jiném.

V ceně je i sýr, což je parádní, no a zbytek znáte, chutnalo to jako Whopper. Jak už to tak u speciálních akcí bývá, není to nic kvůli čemu byste se měli extra vzrušovat. Na závěr ještě jedna perlička. Momentka ze záchodů (kdo jako první najde vtipnou chybu v popisku dole, dostane virtuálního Whoppera).

11 komentářů:

 1. Denník Blesk :-)

  OdpovědětVymazat
 2. No, necharakterizuje se "za", ale "jako".

  OdpovědětVymazat
 3. Takže dvě chyby? Trapnýýýý

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní vyhrává! :) Toho druhého jsem si ani nevšiml. :D

  OdpovědětVymazat
 5. ....vtipné chyby jsou spíše v "S cibulovými kroužky se samozřejmě stalo to, co jsem čekal, tedy že zvlhli a chuťově nebyli"

  OdpovědětVymazat
 6. možná že i obživli, kroužci... :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ach, no to jste mě tedy dostal. Tohle "oživování" neživých věcí je z češtiny takřka to jediné, co naprosto s přehledem přehlížím.

  Díky, opraveno.

  OdpovědětVymazat
 8. Zdar, když jsem zkoušel Bourbon Whopper, tak omáčky Bourbon bylo zdá se dost. Bylo to opravdu ozvláštnění pro můj oblíbený burger, chuť omáčky byla jasně rozeznatelná. Netradiční:-)

  OdpovědětVymazat
 9. A Chilli cheese nuggets jsou taky skvělý...:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Tak zdá se prostě záleží, jak zrovna kterému pracovníkovi ujede ruka. :)

  OdpovědětVymazat
 11. Me Bourbon moc zachutnal a na hlavaku si ho kupuji casteji nez je zdravo. Omacka je prijemna a krozci chutnaji i po obzivnuti. Ale i tak se moc tesim az velky napis nad pultem obsadi zase Stakehouse ;o)
  RadekK

  OdpovědětVymazat