čtvrtek 18. srpna 2011

Recenze: Grander Sicilian z KFC

KFC rozšířilo svou nabídku větších sendvičů o další Grander. Jmenuje se Sicilian a láká na omáčku z grilovaných rajčat a uzený sýr. Mě tedy nalákali spíše na kupon na 1+1 zdarma z Facebooku, ale to už není tak podstatné.


Podstatné je, že Grander se KFC vážně povedl. Dávat si obyčejný nemá moc smysl, protože Texas za stejnou cenu nabízí ještě slaninu navíc. A co Sicilian (taky za 89Kč)? Popravdě, přijde mi, že chutná stejně jako kolegové. Kdyby mi nikdo neřekl, že omáčka je z grilovaných rajčat, nepoznal bych to, stejně tak jsem si během celé konzumace nevšimnul, že by byl sýr nějak uzený.


Celé dohromady to ale ladí dobře. Velký flák stehenního řízku je šťavnatý, díky kečupoBBQrajčatové omáčce a majonéze řádně kluzký a sýr se slaninou dodávají tu extra chuť. Celé je to jemně pálivé, jak od kuřete z KFC čekáte. Slanina je v KFC velká záhada, tentokrát to nebyla ani podešev ani uzené (viz recenze Texasu), ale zase nebyla nijak křupavá nebo opečená.


Grander je v KFC ten sendvič, který si dáte, když se potřebujete najíst (což je koneckonců důvod, proč člověk do KFC jdete, že). Byť mi chutnají jak Twister tak Zinger i samotná kuřata či stripsy, jedině Grander je dost velký (300g) na to, aby zahnal normální obědový či večeřový hlad. A je celkem jedno, jestli Texas nebo Sicilian, přijdou mi na jedno brdo - obojí dobré.

5 komentářů:

 1. Musím nesouhlasit, Sicilián je podle mě smíchanina všeho co v KFC našli dohromady. Ale to tak i trochu ostatní Grandery... Že se toho člověk nají je pravda, pak má ale žaludek co dělat, aby to strávil.

  OdpovědětVymazat
 2. jen pro pořádek: texas grander je dražší než normálmní grander, není za stejnou cenu

  OdpovědětVymazat
 3. A kolik tedy stojí klasik Grander? V internetovém ceníku není vůbec uveden, ale co se pamatuju z předposlední návštěvy KFC, tak na tabuli měl cenu stejnou.

  OdpovědětVymazat
 4. Když jsem byl na Granderu prvně, moc mi nechutnal. Kombinace housky a omáčky mi nějak nesedla. Podruhé to bylo lepší a nyní si Texas dám opravdu s radostí. Hlavně mi dělá problém ho sníst, a to je co říct. Přijde mi, že poměr cena/"výkon" je super. Strašně mě mrzí, že jsem ještě neměl Sicilian, protože se na něj těším už od jeho oznámení a přes zdravotní potíže si ho stále nemůžu dopřát. Snad ještě chvíli v nabídce vydrží. :o)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak jsem včera zavítal do KFC na Národní třídě a konečně také ochutnal. Je pravda, že zase takový rozdíl oproti normálnímu Granderu není, ale velmi mi chutnal a pokud bude - rád si ho dám znovu :)

  OdpovědětVymazat