pátek 12. srpna 2011

Recenze: Philly Cheesesteak z Express Sandwich

Když před několika měsíci Express Sandwich oznámili, že chystají nové menu, na kterém bude i Philly Cheesesteak, okamžitě si získali mou pozornost. Express býval řetězcem, který v podstatě kopíroval Subway, a světe div se, docela často jsem do něj chodil. Dostali mě na úplně primitivní kombinaci sendviče se sýrem a šunkou narvaného zeleninou, jen tak, bez omáčky. Jenže to bylo ještě předtím, než jsem v Subway objevil svůj milovaný Subway Club. Od té doby mě v Expressu už takřka neviděli. Každpádně, magickou kombinací slov Philly Cheesesteak mě znovu upoutali. Doufal jsem totiž, že to přeci jen zkusí jinak. Více po americku. Prostě nějak takhle:


Jenže, doba, kdy se někde v Česku dočkáme sendviče takhle nacpaného, je ještě daleko. Naše tělo poděkuje, ale naše chuťové buňky budou naříkat. To, co dostanete v Express Sandwich je ale snad výsměch celé americké kultuře.


Tak zaprvé, Express možná opět trochu změnili recept svých baget, ale pořád to je ten tvrdší sušší drobivý typ a ne ta měkká roztahovací nádhera, která dokáže pojmout tu masivní nálož masa (u nás v podstatě k dostání asi jen v Subway, a to ale jen pokud je čerstvě napečeno). Bez optání jsem navíc dostal "tmavou" variantu, ale to už vem čert. Masa dostanete... bůh ví kolik, 100 gramů? Nejvtipnější je příprava, která spočívá v tom, že obsluha na pánvičce na oleji maso ohřeje spolu s pár kousky zelené papriky a cibule. Pak už se jen do sendviče přidá tavenoidní čedar (správněji by měl být provolone nebo když už taveňák, tak klasický americký, jak ho znáte třeba z McDonald's a který se v běžné obchodní síti prostě nedá sehnat).


Co je tedy vlastně výsledkem? Už jsme si vyjasnili, že Philly Cheesesteak to není. Sérií jednoduchých otázek se doberme k celkovému zhodnocení. Je to k jídlu? Ano. Je to dobré? Když máte hlad, tak ano, ale to vám koneckonců chutná i suchý rohlík. Stojí to za ty peníze (tuším 120Kč za celou bagetu)? Rozhodně ne, zajděte radši do Subway nebo na cokoliv, co máte otestované.

3 komentáře:

  1. lol tak to je opravdu dobrý šmélo :)

    OdpovědětVymazat
  2. Na Philly Cheese Steak Sandwich existuje v Praze pouze jedine misto a to cafepalanda.cz Je tak jak ma byt..

    OdpovědětVymazat
  3. Dobry philly mivali i v Bohemia Bagelu v Holesovicich. Ale uz sem tam pres rok nebyl, takze ruku do ohne za nej nedam! :))

    OdpovědětVymazat