neděle 28. srpna 2011

Recenze: X-tra Long Chili Cheese z Burger Kingu

Doteď jsem žil v přesvědčení, že každý burger je se sýrem jen lepší. X-tra Long Chili Cheesem mě ale ujistil, že čeho je moc, toho je příliš. První, co vás na tomto sendviči z akční nabídky "XXL festivalu" překvapí, bude jeho maximálně L-ková velikost. Asi jako kdyby vám v rukách přistál Longer z KFC, jen s tím rozdílem, že z něj alespoň něco vyčuhuje. Ruce zvyklé na tíhu Triple Whoppera se prostě budou divit.


Jak jsem již tedy zmínil, houska prakticky stejná jako na Longera od konkurence, možná trošičku větší, možná ale úplně stejná. V ní pak tři hovězí plátky jaké se dávají do cheeseburgerů, na nich dva plátky amerického sýra, pod i nad chilli cheese omáčka a jalapeňos nakrájené na kroužky.

Chuťově jde vlastně o sýr, sýr a sýr, neboť chilli sýrová omáčka je vlastně další rozpuštěný sýr. Maso zde hraje vedlejší roli a houska to jen drží pohromadě. Důvodem, proč si tento burger dát, je maximálně to, že jste naprosto zbláznění do ostrých jalapeňos. Těch je v X-tra Longu dostatek, asi tak 10 koleček a pokud je ochutnáte zvlášť, mají opravdu sílu. V té sýrové záplavě se ale už jejich ostrost koriguje jen na lehké brnění.


Kromě jalapeňos nenabízí X-tra Long Chili Cheese nic výjimečného. Svým obsahem tuku v rozpuštěném sýru a hovězím útočí na základní lidské pudy a chuťově není ničím výjimečným. Navíc za cenu 99Kč nedostáváte moc muziky. I v Německu stál jen €2,49 v době konání tamější akce. Mimochodem, pokud je Bacon Double Cheeseburger nabízený v XXL Festivalu také za 99Kč tím v klasické "malé" verzi (nikoliv větší velikost ála Whopper), tak jde o loupež století (mohli byste si ho totiž sestavit za 50Kč - 2x cheeseburger + slanina) [Aktualizace: Podle čtenáře je ale opravdu ve větší velikosti, takže beru zpět]. V kategorii sýrem proložených burgerů u BK rozhodně vede Big King, který vás obzvláště ve verzi XXL (taktéž za 99Kč) alespoň nasytí a se salátem, cibulí a okurkami a "big mac" omáčkou je o mnohem chuťově vyváženější verzi. Možná by šlo obsluhu ukecat, aby vám do něj přidala navíc i ty jalapeňos.

11 komentářů:

 1. Já ho měl letos v Německu a byl skvělej... Jalapenos byly pálivý, až sem jich musel pár vyndat(a to mám pálivý rád). Nevim jestli je to takovej rozdíl, ale i na tý fotce vypadá o dost hůř...

  OdpovědětVymazat
 2. Zapomněl jsem připsat, že jsem k tomu měl ještě klasické cheeseburgery a horší jsem v BK v životě nejedl (ležely dlouho ladem, strašně moc hořčice...). Směna v Liberci to tentokrát prostě pohnojila.

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavé, že je v článku zmíněn ten Longer, protože já mám už delší dobu podezření, že stejnou housku jako na Longer používá Burger King na svůj vlastní Long Chicken. A soudě podle těch fotek, tak totéž použili i tady. Jaké překvapení. Ale vydávat to za XXL... to mi prostě hlava nebere.

  OdpovědětVymazat
 4. Ten Bacon Double Cheeseburger v XXL festivalu se jmenuje XXL z nějakého důvodu, a to proto, že je velikosti Whoppera... mimochodem mi do něj včera v Praze na Chodově vnutili taky jalapeňos (později jsem toho litoval, vůbec se tam nehodily) a nic za to navic nechtěly, takže u Big Kinga by to snad taky nemusel být problém...

  OdpovědětVymazat
 5. Moc zajímavý žurnál. Pročetla jsem ho celý během večera a těším se na další recenze!
  Docela by mě zajímal nový burger 1950 z McD. Nicméně osobně mám nejradši Big King a celkově Burger King u mě vede:) Také díky za upozornění na Candy shop, který jsem si zamilovala, jelikož jsem vždy toužila ochutnat americké sladkosti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.youtube.com/watch?v=ogE20WsN2P0&feature=plcp

   Vymazat
 6. Nevím jak v ostatních BK, ale na pražském hlaváku se už koncem prázdnin usadil ve stálé nabídce STAKEHOUSE , tak nač takovéhle experimenty ;o)
  RadekK

  OdpovědětVymazat
 7. Do všech Burgerů od burgek kingu lze přidat jak jalapejos,tak i slaninu např. mam to odzkoučené b Big king XXL :)

  OdpovědětVymazat
 8. Slanina je jasná, za 10 Kč, ale co jalapeňos, ty jsou taky placené?

  OdpovědětVymazat
 9. Housky jsou od stejného výrobce i dodavatele jako Longer housky z KFC. Možná taky proto, že Burger King vlastní stejný majitel jako KFC.

  OdpovědětVymazat