středa 8. února 2012

Recenze: Blackdog Cantina v Berouně

Legendární berounská Blackdog Cantina. Všichni už v ní byli, já loni málem taky, kdyby zrovna v ten den neměla z technických důvodů zavřeno. A jelikož stánek v Praze Na knížecí se nakonec bohužel nekoná, řekl jsem si: "Když nepřijde Blackdog Cantina za Fast Food Žurnálem, bude muset Fast Food Žurnál přeci jen za Blackdog Cantinou." Zkrátka, konečně jsem ochutnal, o čem to všichni básnili.

Budu sice opakovat to, co už je všeobecně známo, ale přeci: BDC je opravdu malá. Malinká. Vejde se do ní jenom dvacet lidí (včetně pěti na stoličkách u baru) a to si ještě všichni pomalu dýchají na záda. Majitelé s tím samozřejmě nic nezmůžou a pokud by bylo takových kantýn po Berouně pět, tak by všechno taky bylo v pořádku, jenže poptávka hladovců je veliká a bez rezervace jít i ve všední den na oběd je skoro odvážný risk.

A co tedy jídlo? Kompletní menu naleznete na oficiálních stránkách a pokud to náhodou nevíte, je zaměřeno na severoamerickou a mexickou kuchyni. Takže jedny vepřové tacos jako předkrm, prosím! A pro kamaráda jedny buffalo křidélka, děkujeme. Tacos (75 Kč za dvě, 50 Kč za jedno) byly dobré, předkrmová velikost. Vepřové chuťově parádní, mohlo ho jen být trochu více stejně jako smetany. Křidélka (45 kč, byť dle menu 65 Kč) prý dobrá, ale nic zázračného oproti nabídce jiných vyhlášených podniků.


Zázraky se totiž v BDC očekávají hlavně od burgerů. Vlastní bulky, aneb přesněji briošky, maso z jatek Vojenice a asi pět různých možností na výběr. Bez většího váhání jsme sáhli po Infarkt burgeru, který si vydobil největší slávu a i obsluha jej sama doporučuje (spolu se Smradlavým Francouzem) , když někdo váhá. Složení: hovězí burger, slanina, sýr, salát, rajče, cibule, guacamole, bylinková majonéza a Ancho chilli v briošce. Jinak řečeno: strašná mňamka. Díky guacamole, majonéze a ancho chilli omáčce všechno klouže jak ďas, takže do sebe burger naládujete, ani nebudete vědět jak (a to i ve větší 200g variantě - 135 Kč). Maso výborné, slanina výrazná, jediná výtka směřuje k sýru, který hrál jenom vedlejší roli "křoví" a na chuti nebyl vůbec poznat.

Další drobná výtka směřuje jen k tomu, že jak z tacos tak z burgeru teklo ohromné množství šťávy a opravdu se to nedalo jíst ani slušně, ani bez totálního umazání. Prostě bacha na létající omastek (a omastek odrážející se od louže omastku, co se vám vytvoří na talíři), ať nedopadnete jako já. A k tomu jedna nelogičnost: proč se burgery servírují na piditalířcích, zatímco tacos i čokosmrt (o té níže) mají naopak megatalíř?

Čokosmrt, vyhlášený dezert ze stálého menu (vedle cookies a muffinů), je vlastně pouze přejmenované brownie. Vcelku velký kulatý dortík, bohužel ne tolik dekadentně čokoládový, jak by název napovídal, ale ani ne vysušený, aby vám to smrtelně vadilo. V době naší návštěvy podávaný s nějakým svařeným ovocem a javorovým sirupem (běžně totiž s čokoomáčkou). Na co nás však nikdo neupozornil, že stojí 65 Kč místo 45 Kč, jak uvádí tištěné menu (asi to bylo právě kvůli tomu ovoci). K pití jsme měli zázvorovou limonádu a ledový čaj, oboje domácí, oboje dobré a za 3dc/20 Kč parádní.

Vzato kolem a kolem: Blackdog Cantina je opravdu unikátní podnik, který my Pražáci Berounu upřímně závidíme a doufáme, že se mu k nám přeci jen povede nakonec expandovat. Koncept v našich podmínkách unikátní a provedení velice dobré. Ceny za kompletní jídlo i s pitím jsou přeci jen vyšší než vaše běžná hotovka v hospodě, ale určitě stojí za to.

3 komentáře:

  1. super blog, nedávno jsem ho našla díky tomu, že jsem hledala recept na domácí hranolky a přečetla jsem ho celý jedním dechem jen s přestávkami na odkapání slin ehm..:) jen tak dál, prosím o častější postování!

    OdpovědětVymazat
  2. No uvidíme, záleží, jestli bude něco zajímavého, o čem psát. :) Každopádně na Twitteru - http://twitter.com/#!/fastfoodzurnal - vám nic neunikne.

    OdpovědětVymazat
  3. Blek dog je dobrej jak svině :-)

    OdpovědětVymazat