středa 21. března 2012

Recenze: The Tavern v Praze

The Tavern, podnik vyhlášený ještě než otevřel. Již dříve totiž američtí majitelé provozovali pojízdný catering zvaný Lokál burger a obráželi vybrané farmářské trhy a různé akce po celé Praze. Sláva jejich burgerů jim nakonec zajistila vlastní hospodu. Nebo bar. Či spíše restauraci. Tavernu...

Do malé hospůdky, která má zatím otevřeno jenom ve čtvrtek, pátek a sobotu od 18 do 22 není jednoduché se dostat a rozhodně doporučuji rezervaci pár dní předem (webové stránky). Postupně by mělo být otevřeno více a více a snad se někdy dočkáme klasického celodenního provozu. Zatím to totiž opravdu funguje jako takové menší rodinné večerní setkání. Majitelka vypomáhá s obsluhou a manžel se ohání v kuchyni. Dokonce v průběhu večera došlo na jedno blahopřání k narozeninám.

Základem nabídky je samozřejmě zmiňovaný Lokál burger. V základní verzi se 125g hovězího plemene Angus, sýrem gouda, salátem, rajčetem, cibulí a speciální omáčkou. (125 Kč, za 159 Kč s dvojitou porcí masa) V základu není slanina a obsluha byla poněkud překvapena naším skupinovým požadavkem o její přidání (za 15 kč). Po několikerém ověření, zdali zásoby budou stačit, usoudila, že budou, a tak jsme si objednali dle gusta vylepšený baconLokál.

Jak se ukázalo, zásob asi přeci jen nebylo tolik. Primárně totiž mají slaninu na kuřecí BBQ burger a nikoho nějak nenapadlo, že by ji lidé mohli chtít i na Lokála. Slaninu jsme tedy měli, ale jen nějaký miniplátek, navíc toho klasického typu naší anglické slaniny, která byla prakticky neznatelná ve výsledné chuti. Tím naštěstí negativa končí. Pokračujme ještě neutrálními poznámkami k použití goudy. Nic proti goudě, ale čedar je na burgeru prostě čedar. Mrzí to o to více, že - opět - na kuřecím BBQ burgeru čedar standardně je a taky je to na chuti hned znát.

Ale přes to všechno: Lokál burger je vynikající! Chuťově skvělé hovězí propečené standardně na medium, zelenina taková, jaká jen v zimě může být, speciální omáčka, která tomu dodává skluz a hlavně ta bulka. V životě jsem nejedl lepší hamburgerovou bulku. Tady neslouží jen jako "obal"/ obsahová vycpávka, ale jako jedna z hvězd celého burgeru. Chuťově brioškovitá, měkoučká, ale přesto držící. Příště se musím zeptat, jestli když je domácí, tak zdali ji opravdu pečou přímo na místě před otvíračkou. Doporučuji jít asi rovnou do dvojitého burgeru, abyste se pak nemuseli dojídat ještě BBQ pulled pork sandwichem.

Na druhou stranu si možná dejte jen jednovsrstvou klasiku, abyste se naopak BBQ pulled pork sandwichem dojíst museli. Je totiž naprosto dokonalý. Vepřové vyuzené na dřevě doměka a k dokonalosti s domácí BBQ omáčkou se slivovicí a coleslawem, který je příjemně nasládlý. Dohromady s již vychvalovanou bulkou prostě božské. Za cenu tuším 119 Kč.

Kuřecí BBQ burger, do kterého jsem měl možnost se jednou zakousnout, vynikal zmiňovaným čedarem a větší porcí slaniny a doporučit ho můžu určitě taky. V nabídce je ještě Blue Smoke Burger s modrým sýrem a dvě vegetariánské varianty, ale na to všechno dojde až někdy příště.

Co na menu nenajdete, jsou hranolky, které stojí 45 Kč za 150g a jde zatím o testovací provoz. Nejsou domácí, jde o mix hranolek od menších producentů, které běžně v obchodech nekoupíte. V praxi jsme dostali pár mřížek a zamotanců ála limitované hranolky v McDonald's a pár světlých dlouhatánů, které jsem v žádném jiném podniku ještě neviděl. Chuťově fajn, ale vzhledem k ceně příště spíše přihodím domácí dezert (brownies ad. - podle spolustolovníků dobré).

Kolem a kolem, The Tavern by určitě neměla uniknout pozornosti všech milovníků burgerů a všem, co chtějí ochutnat pořádné pulled pork. Přihoďte k tomu točeného Ježka a skvělé koktejly a o zábavu je postaráno. Plus: naprosto dokonalé servírování v plastových košíčcích na voskovém papíru! (a P.S. omluva za temnotu na prvních dvou fotkách... příště přísáhám, že nezapomenu normální foťák)

Žádné komentáře:

Okomentovat