pátek 8. června 2012

Recenze: Double Beef Kick z McDonald's

Je až neuvěřitelné, že po tolik let už dokáže McDonald's obměnovat speciální nabídku, když je to vlastně stále jedno a to samé - "něco v housce". Někdy mu pomůže právě probíhající událost, jako třeba letošní fotbalové Euro. A tak tu máme "něco ve fotbalové housce". Jmenuje se to Double Beef Kick a má se to skládat z: dvojité porce hovězího, čedaru, ledového salátu, okurky, červné cibule, omáčky McChicken a hořčice ve fotbalové housce sypané sezamem.


První, co mě zarazilo, bylo použití dresinku McChicken v hovězím sendviči. Ale budiž, není to přeci tak, že by ta omáčka byla z kuřete. Co vás určitě na první pohled zaujme, je docela velká a silná bulka, která to celé opravdu dobře drží pohromadě. Bohužel je trochu v něpoměru k ostatnímu obsahu: ty dva plátky masa jsou totiž neuvěřitelně tenoučké. Sice ne vysušené, ale úplně se v celém burgeru ztrácejí. Nepomůže ani celý zbytek oblohy, po většinu času cítíte nejvíce tu housku. Druhým problémem je omáčka McChicken. Nevím, jestli je to normální, ale připadala mi úplně stejná jako klasická neochucená majonéza, spíš tedy horší než majonéza. Měla jí sekundovat hořčice, ale o té jsem se dozvěděl až teď, když jsem si znovu přečetl oficiální popisek.

 

Překvapením bylo také to, že celý burger byl v krabičce ještě vložený do takového pytlíku ála nádražní fast food (viz foto). Celkově je ale Double Beef Kick zklámáním. Moc málo masa na až příliš pečiva. Nevýrazná omáčka. Absolutně nic extra. A to už vůbec nezmiňuji, že byl sestavený úplně opačně s masem dole a zeleninou nahoře. Já bych to takhle sice taky klasicky sestavil, nicméně není to tak, jak McDonald's oficiálně koncipoval. :)

Champions Fries za moc taky nestojí, jsou to velké, tlusté fláky brambor, které nemají co nabídnout, protože nejsou ani křupavé, ani nijak zvlášť chuťově dobré - na rozdíl od mřížek a podobných, které jsou chuťově lépe vyladěné a díky menší tloušťce i lépe křupají.

5 komentářů:

 1. Ten pytlík už dávají na všechny větší burgry. Tedy alespoň v McD u Anděla.

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavé. Tenhle byl z OC Nový Smíchov. Jako člověk se od toho míň upatlá a nesahá na burger případně špinavýma rukama, ale je to zase odpad navíc.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to na všech velkých burgerech od letošní sýrové sezóny.

  OdpovědětVymazat
 4. Nekdy na to zapominaj.. ted jsem sacek dvakrat po sobe nedostal.
  Jinak tenhle burger je vybornej a ty hranolky taktez.

  OdpovědětVymazat
 5. mal som ho raz a dúfam že to bolo aj posledný krát. Miešať omáčku McChicken s hovädzím mäsom muselo skutočne len idiota napadnúť. Najhorší sendvič aký kedy v mekáči mali a dúfam že ho už nikdy dávať do žiadnej akcie nebudú.

  OdpovědětVymazat