čtvrtek 13. září 2012

Recenze: Kebab z KFC

Kebab z KFC - "Jediný takový" - dočtete se na krabičce, ve které ho dostanete. Asi chápu podstatu sdělení. Faktem totiž je, že vážně nikde jinde takovýhle "kebab" nedostanete. Obával jsem se hlavně vysušeného pita chleba, ale ukázalo se, že nejnovější turecký výtvor je problémový spíše z jiného hlediska.


Ať už jsem měl kebab (döner, gyros...) kdekoliv, obdivoval jsem vždycky to, jaká hromada věcí se do toho pita chleba vešla. Vypadalo to, že všechno nekontrolovaně přeteče ven, ale stačilo vzít alobal, trochu přimáčknout, zamotat a krásně kompaktní jídlo bylo na světě. Na jezení při chůzi stále moc ne, ale u stolu v pohodě. Jenže v KFC by alobal neprošel, a tak přichází ke slovu již jednou zmiňovaná krabička. Nic nikdo nepřimáčkl, ani trochu "neudusal". Prostě pita chléb a v něm hromada zelí, okurky, rajčata a nakrájené stripsy jemně položené navrchu. Samozřejmě už držené jen krabičkou, protože pita chleba není tak vysoký.


Jakmile tedy vršek krabičky otrhnete, začíná ta pravá zábava. Upatláni omáčkou chytáte vypadávající kousky stripsů a přemýšlíte, jak se to má sakra jíst. Jednoduše se to civilizovaně jíst nedá - a snažit se nakombinovat kousek od všeho v jednom soustu taky moc nejde. Jedna půlka je zalitá omáčkou orientální (taková sladká kečupová BBQ) a druhá zase koprovou (docela osvěžující jogurtová). Každé sousto jiná ves. Když sníte stripsy navrchu zvlášť, zbyde jen (kupodivu dobrá) pita a zelí.

Kebab jednoduše nefunguje dohromady. Vzato kousek po kousku nabízí: skvělé stripsy, docela dobré omáčky, dobrou pitu a i dobrou zeleninu - ale dohromady to není vůbec nic extra a slovo "kebab" je opravdu jen v názvu, protože ze stripsů maso pečené na otáčecím rožni nevyrobíte ani s tureckou čepičkou na hlavě. Je toho dost, hlady neumřete, ale vsadím se, že podruhé si ho už nedáte. A jestli chcete poradit, nedávejte si ho ani poprvé, o nic nepřijdete.

11 komentářů:

 1. Dotaz: Vypada to tvarove jako pocket, ktery se mi drzi a ji naprosto v pohode.. tady je to horsi? Vzdyt to ma stejny tvar i podobny obal.. tak tomu moc nerozumim..

  OdpovědětVymazat
 2. Jednoduché: Když neodtrhnete vršek, tak se najíte leda tak příborem. Když odtrhnete vršek, tak se dostanete na úroveň okraje toho pita chleba. Jenže jak vidíte na fotce, ty stripsy se do něj prostě nevešly, takže vám začnou vypadávat. :)

  OdpovědětVymazat
 3. to Anonymní: Inu cele se to da pohodlne konzumovat jen vidlickou. A chutove mi to taky dohromady moc neslo. Jednotlivosti celkem fajn, ale priste uz si dam stejne zase jen megapocket nebo texas grandera (pokud nepujdu na klasicky kybl)...Recenze presne vystihla moje dojmy...skoda jen ze prisla tak pozde :D

  OdpovědětVymazat
 4. můj exemplář KFC Kebabu měl protržený chléb a orientální omáčka, která se skrývala na dně chleba vytekla. Přeliv koprovou omáčkou taky nic moc, a prostředek chlebu přeplněný zelím, mrkví a okurkou - to byla moje noční můra. Nikdy víc.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. no jasně, neni nad pravej gyros, na ípáku už si ho nedávám od té doby co do něj místo čerstvé zeleniny dávají sterilované zelí...anebo už se probrali?

  zvu vás k sobě na blog, kde recenzuji restaurace a taky nějakej ten home cooking...

  http://czechrestaurant.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. tenhle kebab je noční můra :/ polovina z něho je jen pita chléb se zelím

  OdpovědětVymazat
 8. Ten kebab je hrozne hnusnej. Za tu cenu absolutně nestojí. Taky ho v přeplněnym KFC na IPáku nikdo jinej kromě nás neměl. Lidi už asi vědí, co je to za hnůj. V životě bych si ho už nedala. Jediný co se z toho dá jíst je to maso. A ještě je to podvod, protože takovýhle maso se do kebabu opravdu nedává.

  OdpovědětVymazat
 9. Koupil jsem si ho kdysi na zkoušku ( moc jsem se na něj těšil ). O to větší bylo zklamání z tohoto produktu. Taková pomsta KFC.

  OdpovědětVymazat
 10. přesně tak- humus, málo masa, člověk je zapatlanej a chut nic moc !

  OdpovědětVymazat
 11. KEBAB V KFC NEJVETSI HNUS VSECH HNUSU !!!

  OdpovědětVymazat