pátek 15. února 2013

Po Londýně s prázdným žaludkem - část II.

Po Londýně s prázdným žaludkem - část I. - MEATmarket, Honest Burger
Po Londýně s prázdným žaludkem - část II. - Golden Union, Moolis, Chicken Valley, Tortilla
Po Londýně s prázdným žaludkem - část III. - Cinnabon, Krispy Kreme

Minulá část minisérie s dojmy z Londýna se zaměřila na burgery a příznivci nové gastronomické vlny by mohli namítnout, že cokoliv jiného už nemá smysl popisovat, ale faktem je, že si určitě rádi přečtete i o dalších možnostech "rychlejšího" stravování, které fasfinující britské hlavní město nabízí. Oproti původnímu plánu přibude ještě část třetí, která se už konečně zaměří na sladké.

Golden Union (web)
Možná trpíte (stejně jako kdysi já) utkvělou představou, že v Londýně na každém druhé rohu stojí stánek, kde smaží tresky o sto šest a a prodávají je s tlustými hranolkami zabalené v novinách za pár kaček. Faktem je, že najít v dnešním Londýně nějakou pořádnou "chippy", tedy "fishandchipsárnu", dá pořádně zabrat. Pokud se tedy nenecháte zlákat pěkným obrázek a nápisem "Traditional Fish & Chips" na ceduli, která stojí před nejrůznějšími druhy hospod a vypadá vždycky podezřele stejně.


Golden Union sice existuje teprve od roku 2008, ale už se stihlo prosadit jako jeden z nejvyhlášenějších podniků. Menu představuje standardní nabídku, ale pozor, ceny jsou poněkud zastaralé. Za velkou porci Cod & Chips nyní zaplatíte bratru 11,50 liber a za mačkaný hrášek dalších 1,80 navíc.


Díkybohu je ale naštěstí porce skutečně veliká a ryba úžasná. Krásně pevné, na kousky se rozpadající maso ve zlatavém těstíčku a k tomu hranolky roztodivných tvarů, které naznačovali domáckost přípravy, ale chutnaly jako klasické mražené. Mačkaný hrášek sám o sobě připomínal spíše zážitky ze školní jídelny, ale v kombinaci s rybou si kupodivu perfektně seděl. Po snězení té ohromné porce tedy spokojenost, ale přeci jenom, dát asi čtyři stovky za smaženou rybu s hranolky a hráškem? To jen v Londýně kousek od Oxford Street... A teď schválně, jestli z fotky někoho praští do očí to samé, co nás.


Jako tipy na alternativní (neotestované) podniky předkládám následující: Kerbisher & Malt, Toff's, Poppies anebo cenově asi nejpříznivější Fryer's Delight.

Moolis (web)
Kozy frčí! Moolis je jeden z mnoha malých podniků snažících se urvat přízeň strávníků v uličkách městské čtvrti Soho. Přestože o sobě tvrdí, že nabízí "Indian Street Food", nebojte se, můžete si k "moolis" z místní nabídky i v teple sednout. Nabídka přímo evokuje dojem čerstvosti a kombinace surovin jsou z našeho pohledu určitě zajímavé a lákavé.


Ve dvou jsme otestovali hned první dva wrapy z naídky: kozí (na první fotce) a vepřový (na druhé). Kozu připravenou ve stylu punjabi do placky zvané roti doprovází brambory na kmíně, nakládaná červená cibule a čerstvý koriant. V klasické velikosti za £5,50. Vepřové na způsob goan zase dle menu doprovází salsa z granátových jablek, ve skutečnosti spíše jen zrníčka než salsa a ještě navíc zelí a salát.


Obě zamotané placky byly dobré, ale jednoznačným vítězem se stala koza. Ani ne tak kvůli masu (popravdě jsem to kozí od vepřového v chuti ani nerozeznal - což je možná dobře), ale kvůli bramborám a omáčce, ve které to bylo všechno promíchané. Vepřový mooli byl naopak poněkud suchý, protože salsa jaksi chyběla a to byl jeho největší problém, samotná zrníčka granátového jablka, jakkoli sladká a šťavnatá, to nemohla zachránit. Bál jsem se i suchosti placek, ale naštěstí neoprávněně.

Chicken Valley
Řetězců, které smaží halal kuře ve stylu KFC, je snad v Británii více než samotného amerického originálu. Nejrozšířenější je asi Chicken Cottage, ale když na ulici nenarazíte na ten, určitě spatříte alespoň Dixy Chicken, Maryland Chicken anebo nějaký identicky vypadají podnik se slovem "Chicken" v názvu - jako třeba Chicken Valley. Nabídka je pokaždé stejná, smažené kuřecí kousky, burgery se smaženým kuřetem, oproti KFC ale také grilované kuře peri peri a prostředí podniků většinou nevypadá příliš moderně.

Již loni v létě jsem navštívil Chicken Cottage u stanice metra Angel a dal si Mountain burger (vlastně takový Zinger s hash brown navrch) - zajímalo mě, jak si povede ve srovnání s u nás všudypřítomným ne-halal kuřetem plukovníka Sanderse. A byl jsem neskutečně překvapen, celý burger totiž chutnal naprosto identicky! Doufal jsem tedy, že Chicken Valley úspěch zopakuje.


Bohužel se mu to ale úplně nepovedlo. Kuřecí plátek chutnal jako kdyby byl spíše ze stehenního než prsního řízku, hash brown byl tlustého trojúhelníkovitého nepraktického tvaru a ani majonéza s nerozpuštěným sýrem to nezachránila. Hlad samozřejmě všechny nedostatky zakryl a burger mi navzdory všemu vlastně chutnal, ale ve srovnání s Kuřecí chatou to byla slabota. Dobrým důvodem pro návštěvu jsou hlavně ceny pohybující se do 5 liber za ty největší menu (testovaný burger stál tuším £2,50, v menu za 3,20).


Mimochodem, původně jsme sem vůbec nechtěli jít, cílem byl totiž Mr. Falafel na tržišti New Shepherd's Bush. Jenže přes fakt, že byla neděle a celé tržiště bylo zamřížované, holt ani falafel nejede.

Tortilla (web)
Řetězec s prostým názvem mexické placky servíruje v rychlém stylu burrita, fajity a saláty. V podstatě to samé, co nyní u nás Burrito Loco, ale ve vyfintěnějším prostředí, kde se můžete i pořádně posadit. Ale ba ne, rozdíl je i v surovinách, především maso je v Tortille skutečně masem.


Velké burrito přijde na £5,95, s tím že guacamole je za 0,70 libry extra a stejně tak hovězí je za příplatek. Pokud si do něj ale necháte nacpat všechno, tedy oba druhy fazolí, oba druhy rýže, sýr, salát, pico, salsu, smetanu a já nevím co ještě, skončíte s mackem, který dost možná atakuje hranici přinejmenším tři čtvrtě kila, a to je poměr cena výkon, který se v Londýně neodmítá. Navíc to celé chutná skutečně báječně a čerstvě. Jedinou výtku směřuji k absenci frijoles refritos, tedy vařených a poté pečených/smažených fazolí, které mi v mém burritu skutečně chyběly (v nabídce jsou totiž fazole jen čistě vařené, a to není ono).


Super(marketový) tip na závěr
Co si ale dát k jídlu, když nemám po ruce žádnou restauraci? Ani nechci, nebo nemohu, nic vařit? Anebo zkrátka nechci v tom zatraceně předraženém Londýně moc utrácet? Stačí najít nejbližší Tesco (stačí Express), koupit si Caramelised Onion Humous, k tomu nějaké čerstvě rozpečené pečivo - v Tescu mají takové křupavé bulky - a už si jenom čvachtat. Stojí asi libru a chutná naprosto fantasticky. Je v něm asi 60% karamelizovaných cibulí, takže to už technicky asi není ani hummus, ale v kombinaci s křupavým pečivem jde o dokonalou kombinaci. Za ostatní druhy nabízených hummusů (nebo ty z ostatních řetězců) vůbec neručím (protože třeba jalapeňos hummus chutá spíš jak papriková pomazánka a bio klasický hummus byl neuvěřitelně přesolený), ale tenhle je pecka.


4 komentáře:

  1. Kurva, to je drahé jak u nás, když jdeš do dobré restaurace. Přitom jde o žrádlo "pro čerňochy" a pro chudinu. No jako Čechu musíš být pracháč, aby sis vůbec mohl to jejich podřadné jídlo dovolit.

    OdpovědětVymazat
  2. Jejich kupni sila je o dost vetsi a spis bych to srovnaval s restauracemi ve VB. Nelze to jen prepocitavat...

    OdpovědětVymazat
  3. Na té fotce ryby mě do očí nic zvláštního nepraštilo. Mělo by?

    OdpovědětVymazat