neděle 7. dubna 2013

Havajská fastfoodová odysea - část 3. - Arby's

Havajská fastfoodová odysea - část 1. - Úvod
Havajská fastfoodová odysea - část 2. - A&W Restaurants
Havajská fastfoodová odysea - část 3. - Arby's
Havajská fastfoodová odysea - část 4. - Hank's Haute Dogs
Havajská fastfoodová odysea - část 5. - Jack in the Box
Havajská fastfoodová odysea - část. 6 - KFC
Havajská fastfoodová odysea - část 7. - McDonald's
Havajská fastfoodová odysea - část 8. - Taco Bell
Havajská fastfoodová odysea - část 9. - Popeyes
Havajská fastfoodová odysea - část 10. - Teddy's Bigger Burgers
Havajská fastfoodová odysea - část 11. - Wendy's
Havajská fastfoodová odysea - část 12. - Korejský bonus

Od pohledu člověku přijde, že nejvíce fast foodů obrací ostošest maso na hamburgery anebo smaží kuřata. Řetězec Arby's na to jde už od roku 1964 trochu jinak. Svůj byznys postavil na čerstvě krájeném pečeném hovězím, aneb roast beefu, které je servírováno jak jinak než v bulce jako sendvič. Arby's má dnes více než 3400 poboček, kromě USA také v několika dalších státech po světě.


Na Havajských ostrovech mělo podle Google map Arby's asi desítku poboček, ale u většiny z nich už svítí smutná informace o uzavřené pobočce. Oficiální stránka potvrzuje existenci tří: dvou na Oahu a jedné jediné na Big Islandu. Jelikož jedna z těch dvou na Oahu je umístěná v nákupním centru ve food courtu, což není úplně ono, navštívil jsem tu druhou, která stojí hezky u silnice v prostředí, které by se s kapkou nadsázky dalo označit jako "middle of nowhere". Inu, čím jiným se posilnit po prohlídce Pearl Harboru než šťavnatým rostbífem (byť i přímo tam měli lákavě vypadající hot dogy a - bohužel - dost vodovou portugalskou fazolovou polévku).


Ústředním produktem nabídky jsou již zmiňované rostbífové sendviče, v základní verzi naprosto bez dalších zbytečností, jen natenko nakrájený rostbíf na měkké housce. Vylepšit si je můžete třeba čedarovou omáčkou do podoby Beef 'n cheddar, ale i verze se zeleninou existuje. Anebo si lehce odskočit do New Yorku, protože Reuben sendvič se soleným hovězím je také v nabídce. Koho přeci jen neláká hovězí, určite si vybere ze široké nabídky pečeného krůtího nebo kuřecího v mnoha sendvičových i salátových variacích. Aby to nebylo, alespoň na pohled, zas tolik zdravé, standardní součástí menu jsou kromě pití také zamotané kudrlinkové hranolky.


Otestoval jsem menu se střední variantou sendviče Beef 'n Cheddar a ukázalo se, jak důležité je skutečně podrobně nastudovat si nejprve menu včetně malých popisků. Beef 'n Cheddar totiž neznamená, že navrch dostanete plátek krásně rozpuštěného cheddaru (resp. jeho taveného příbuzného), ale porci čedarové omáčky. A to je sakra rozdíl!

Tahle hrůza složená z vody, oleje, modifikovaného kukuřičného škrobu a možná několika procent sýra, je totiž něco naprosto nechutného. Můžu poděkovat jenom (ne)schopnosti obsluhy nebo šetřivosti Arby's, protože jí v sendviči bylo jenom trochu u strany a dalo se jí tedy zbavit. Byla by totiž neskutečná chyba zprznit celou tu krásně naskládanou porci měkoučkého tence nakrájeného rostbífu. Nedá se říct, že by nějak extrémně překypoval výrazností a samozřejmě jde o něco jiného, než "roast beef", jaký si upečete doma v troubě, vlastně je to spíše rostbífová šunka, ale to není vůbec špatná věc.


Aby to ještě lépe klouzalo, nabízí Arby's volně k dispozici své speciální omáčky: Arby's sauce, což je taková sladká barbecue, anebo zajímavější Horsey sauce. S koňmi nemá skutečně nic společného, název odkazuje na horseradish, tedy česky křen. Podle průzkumu českého McDonald's Češi milují česnek a křen, takže asi není divu, že mi na sendviči chutnala nejvíc právě horsey sauce.

Curly fries jsou výborné, odpovídají stylem různým speciálním hranolkám, jaké u nás občas nabízí McD nebo BK a jsou vlastně dost podobné těm, co míchají do své směsky v The Tavern.

Arby's mohu s klidem doporučit. Rostbífové sendviče jsou něco trochu jiného než burgery a kuřata a přitom neméně dobrého. Přidejte k tomu baráček se stylově staromódním fastfoodovým interiérem a měli mě v hrsti, co si budeme nalhávat. Jen to dle mého trochu přehánějí s tím důrazem na fakt, že rostbíf krájejí absolutně čerstvě přímo vzadu za pultem a utahují si ze Subway, že používá předkrájenou šunku z továrny. Ale to bude asi tím, že u nás v Česku šunku baštíme ve velkém a je nám celkem jedno, kdy vlastně byla nakrájená. Důraz na čerstvost je ale samozřejmě chvályhodný! :)

2 komentáře:

  1. To je můj sen, jet takhle někam a ochutnávat tam u nás neexistující fast foody. Strašně mě ty články bavěj, jen tak dál! ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A já jsem strašně rád, že si je někdo se zaujetím přečte! :)

      Vymazat