neděle 14. dubna 2013

Havajská fastfoodová odysea - část 5. - Jack in the Box

Havajská fastfoodová odysea - část 1. - Úvod
Havajská fastfoodová odysea - část 2. - A&W Restaurants
Havajská fastfoodová odysea - část 3. - Arby's
Havajská fastfoodová odysea - část 4. - Hank's Haute Dogs
Havajská fastfoodová odysea - část 5. - Jack in the Box
Havajská fastfoodová odysea - část. 6 - KFC
Havajská fastfoodová odysea - část 7. - McDonald's
Havajská fastfoodová odysea - část 8. - Taco Bell
Havajská fastfoodová odysea - část 9. - Popeyes
Havajská fastfoodová odysea - část 10. - Teddy's Bigger Burgers
Havajská fastfoodová odysea - část 11. - Wendy's
Havajská fastfoodová odysea - část 12. - Korejský bonus

Kdyby se soutěžilo o to, který z fast foodů má nejvíc "creepy" maskota, vítězem by byl rozhodně Jack in the Box. Na tom týpkovi s ohromnou bílou hlavou, modrýma očima, falešným červeným úsměvem a klaunskou čepičkou je zkrátka něco hororového. Každopádně, Jack in the Box je - kromě staré dětské hračky plné napruženého překvapení - americkým řetězcem s více než 2200 pobočkami převážně na západním pobřeží USA. A odtamtud už to není na Havaj tak daleko, takže hlavně na našem známém turistickém ostrově Oahu na něj není problém narazit.


Menu je opět jedno z těch klasických: řada burgerů i kuřecích sendvičů, několik zapékaných variací, snídaně, přílohy, saláty, dezerty a tak dále. Žádný vyloženě na první pohled vlajkový produkt, ale kupodivu mě tady docela zaujalo i to kuřecí, které by zrovna v kulatém chlebu typu sourdough mohlo být vážně dobré. JitB byl ale chronologicky první klasický fast food, do kterého jsem vkročil, takže jsem ještě byl naladěn hlavně na hovězí vlnu a nakonec jsem se už nestihl vrátit na druhou rundu.

Volil jsem tedy co největší klasiku z nabídky a to burger, který je na menu jako první: Sirloin Cheeseburger se slaninou (ta je extra). Jeden tlustý plátek masa, který má být opravdu 100% ze svíčkové (i když mám takové tušení, že po americku bouraná svíčková bude asi trochu větší oblast masa než česká), americký sýr, okurka, rajče, salát, cibule a pepřová majonéza na bulce "pekařského stylu". A k tomu ta slanina.


Už na pohled je vidět, že tenhle burger je fešák a chutnal skutečně tak dobře, jak vypadá. Měkoučká otoustovaná fastfoodová bulka, přiměřená porce dostatečně šťavnatého hovězího, krásně křupavá a chuťově výrazná slanina a správně roztečený americký taveňák, ve spojení s čerstvou zeleninou a majonézou (nepoznal jsem, že je pepřová) to byla skutečně povedená kombinace. Takhle nějak si představují pořádný čerstvý fastfoodový burger. Jediná výtka padá na obsluhu, která si sama mohla dát práci s pečlivějším vršením ingrediencí - měl jsem tam na sobě dvě okurky a dvě rajčata a musel se v něm přeci jen trochu hrabat, abych to vybalancoval.


Hranolky naprosto standardní kvality, hodně mi připomínaly mcdonaldovské, jako máme u nás, takže není si na co stěžovat. No a půllitrovka Barq's root beer na spláchnutí.

Přestože dříve Jack in the Box nebyl v mém hledáčku (z velké části i díky zmiňovanému maskotovi) a moc jsem se o něj nezajímal, první návštěva mě přesvědčila o tom, že jde o skvělou alternativu těch největších hráčů na trhu jako je McDonald's a Burger King. Rád se do něj někdy v USA vrátím a ochutnám něco dalšího.

Žádné komentáře:

Okomentovat