pondělí 29. dubna 2013

Havajská fastfoodová odysea - část 8. - Taco Bell

Havajská fastfoodová odysea - část 1. - Úvod
Havajská fastfoodová odysea - část 2. - A&W Restaurants
Havajská fastfoodová odysea - část 3. - Arby's
Havajská fastfoodová odysea - část 4. - Hank's Haute Dogs
Havajská fastfoodová odysea - část 5. - Jack in the Box
Havajská fastfoodová odysea - část. 6 - KFC
Havajská fastfoodová odysea - část 7. - McDonald's
Havajská fastfoodová odysea - část 8. - Taco Bell
Havajská fastfoodová odysea - část 9. - Popeyes
Havajská fastfoodová odysea - část 10. - Teddy's Bigger Burgers
Havajská fastfoodová odysea - část 11. - Wendy's
Havajská fastfoodová odysea - část 12. - Korejský bonus

S Taco Bell se pouštím trochu na tenký led. Byl jsem tam všehovšudy jednou a vím, že zrovna tento tex-mex řetězec je jedním z těch, kteří Češi hodně znají z USA. Takže jenom v krátkosti pár postřehů.


Taco Bellů je na Havaji a konkrétně na Oahu docela dost, často ve spojení s Pizza Hut v jednom baráčku. A právě kooperace Taco Bell a Pizza Hut v mnou navštívené pobočce mě překvapila. Menu Pizza Hut tvořila jedna jediná tabule s celkem asi pěti produkty (3x pizza, pizza štangle a ještě něco), zbytek nabídky tvořilo kompletní menu Taco Bell. Možná je to normální, ale čekal jsem vlastně něco tak půl napůl, ne jen pizza doplněk k Mexiku.

Kompletní menu čítající nepřeberné množství druhů tacos, burrit, gordit, salátů, nachos je skutečně ohromující, i když jde většinou jen o jiné kombinace stejných surovin. Snažil jsem se vybrat nějaké klasické menu kombinující více položek a nakonec získal jedno burrito, jedno taco, pití (automaticky mega kelímek) a zvlášť ještě později dokoupil churro.


To, jak jsem byl tím nepřeberným množstvím kombinací skutečně ohromen, způsobilo, že teď nedokážu zpětně říct, jaké že jsem to měl vlastně ono burrito. Nejspíše to bude "7-layer", klasická kombinace fazolí, rýže, sýra, salátu, rajčat, zakysané smetany a guacamole, ale je mi divné, že bych volil nějaké bez masa. Jak vidíte níže, z fotky to už zpětně taky moc neodhadneme. Množství náplně bylo přinejlepším "střídmé". :) Ale nebylo to vůbec špatné, protože kombinaci chutí zmíněných surovin není vůbec nic špatného a teplé tortilly mají v Taco Bellu vymakané. Na druhou stranu, není potřeba jezdit do Ameriky, protože velice podobně chutnající burrito, a navíc v macaté půlkilové verzi, si můžete dát v Praze v Burrito Loco.


U taca jsem si trochu jistější, vypadá to na Crunchy Taco Supreme: kořeněné hovězí, zakysaná smetana, salát, rajčata a čedar. Ačkoliv mi všechny tacos přijdou jako extrémně nepraktické jídlo (rozpadající se křupavá schránka a nemožnost kousnout tak, abych měl v puse od každé náplně trochu), u tohohle jsem nakonec musel uznat, že není špatné. Kukuřičná taco skořápka byla křupavá, ale ne natolik, aby se při skusu zlomila na druhé straně. Hovězí mají chuťově dobře vyladěné, a tak jediný problém je stále to, že buď kousnete do teplého hovězí anebo do studené zeleniny se sýrem. Obojí najednou jde prostě špatně.


Churro bohužel nemám vyfocené, jde o variantu dlouhá zakroucená štangle a bylo vážně dobré. Teplé, křupavé, uvnitř měkké s vyváženým posypem cukru.

Co je zajímavé z hlediska nápojů, je Mtn Dew Baja Blast na postmixu. Příchuť, která se prodává výhradně v Taco Bellu, a která byla údajně stvořená pro ideální párování s nabízeným tex-mex jídlem. V praxi vážně dobrá limonáda s přímočarou výrazněji citrusovou chutí, ale stále ve stylu Mtn Dew.

Přiznám se, že ani celé menu s churrem navíc mě nedokázalo příliš zasytit, protože burrito bylo vážně lehké a nepříliš naplněné - což by ani nevadilo, kdyby byly třeba dvě... a dvě tacos... a churro rovnou v menu... Nicméně naprosto chápu, proč je Taco Bell ve Státech populární, očekávání "fastfoodového tex-mex" splnilo na jedničku.

1 komentář:

  1. ony fastfoody všude po světě kooperují, třeba na Ibize je zase Pizza-Hut spojená s KFC

    OdpovědětVymazat