úterý 30. dubna 2013

První dojmy: Snídaně v KFC

To si takhle ospale vylézáte z metra na Dejvické, když v tu najednou u východu nestojí ani "přispějte na týrané pejsky/děti/důchodce/rakovinu" ani místní potulný kytarista, ale paní hlaholící cosi o snídaních v KFC. S lehkými obavami ze špatného sluchu a v předtuše další nabídky jazykové školy si letáček beru a nevěřím vlastním očím. KFC se doopravdy pustilo do snídaní, a to ve velkém stylu! Zatím jen v testovacím provozu na pobočce Vítězné náměstí 1, Praha 6, ale s rozsáhlým menu, které každý den do 10:30 kompletně nahrazuje klasickou nabídku.

Snídaňové sendviče v housce kulaté, podlouhlé, tortile, bagelu... Snídaně samozřejmě znamená, že je všechno vycpané vaječnou omeletou nebo párečky, ale ono to vůbec nevadí, protože trh těmito pochutinami ještě rozhodně přeplněný není. A k tomu všemu neomezená překapávaná káva s neomezeným mlékem. Ale pojďme se podívat na kompletní menu, protože na internetu jej zatím vůbec nenajdete.


 Sendvičů je celá řada: Twister, Fuller, Bagel (69 Kč anebo 79 Kč s kávou), Longer, malý hot dog (29 Kč) anebo všemi oblíbené Qurrito! Přijde mi, že se složením neliší od toho dřívějšího (stripsy, sýr, omáčka), ale stojí jen 39 Kč, takže asi půjde o poloviční verzi - nebo že by v něm bylo vejce? Mám ale dojem, že ne... Pokud nemusíte po ránu pečivo, je v nabídce i velký talíř s dvěma omeletami, klobáskami a smaženými bramborovými rösti za 99 Kč (rösti také samostatně za 19 Kč). Sladké varianty zastupují borůvkové lívance za 49 Kč, kobliha za 15 Kč anebo müsli s jogurtem za nevímkolik. Otestoval jsem celkem dva produkty:


Twister a.m. (pikantní)
Základní Twister je ve své jednoduchosti naprosto dokonalý wrap, takže je otázka, jestli mu vaječná omeleta něco přidá, anebo naopak zdali jej nezkazí. A jsem nadšený, že první možnost je správně. Ranní Twister a.m. (pikantní) obsahuje všechny chutě, jaké má, tedy lehce pálivé kuřecí stripsy, jemnou majonézu a salát s rajčetem, ale k tomu navíc přidává šťavnatou, skutečně vaječně chutnající, omeletu, které je štědrá porce a z jinak běžně nepříliš naplněného Twistera dělá pořádného macka, který v pohodě zasytí i sám o sobě. A ještě ke všemu jsem v něm našel plátek výrazné krásně opečené slaniny, a to nevím, jestli je chyba, anebo záměr, protože v popisku uváděná není. Tak jako tak, za cenu 69 Kč (tedy méně než Twister klasický za 75), jde o asi největší pecku z celé nabídky, aniž jsem jí ještě celou ochutnal, a pokud náhodou vejce nejíte, nejspíš nebude problém si nechat připravit jej i tradičně. Tak jako tak je to cenově výhra.

Důvod, proč uvádím v závorce slovo pikantní, je, že Twister a.m. je dostupný i "jemný" ve verzi se šunkou místo stripsů.


Fuller a.m.
Ranní Fuller a.m. (neplést s tím talířem kaše, stripsů a kukuřice) byl naopak spíše zklamání. Za stejnou cenu jako výše popisovaný Twister totiž přináší o hodně méně muziky. Zingerová houska je naplněna vaječnou omeletou, sýrem a dvěma malými kuřecími klobáskami. A zatímco proti omeletě ani v tomto případě nic nemám a sýr to všechno hezky dotučňuje, samotné klobásky mi příliš nesedly. Nemohl jsem se rozhodnout, jestli je jejich hrubé mletí známkou kvality, anebo naopak, ale přestože byly měkké a šťavnaté, chutí a výrazným kořením ála norimberské klobásky mi zkrátka nesedly. Oproti Twisterovi jde také o značně menší sendvič.Rozhodně jsem zvědavý, jak chutná třeba takový Bagel, který by měl být také naplněný kusem kuřete, slaninou a omeletou, anebo jak se KFC popralo s americkými lívanci a jestli "poleva" chutná alespoň trochu jako javorový sirup, ale to zase někdy jindy, na jedno ráno už toho bylo dost.

3 komentáře:

 1. Proč je ten příspěvek tak zoufale plná gramatických chyb? :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znovu jsem si ho důkladně přečetl a objevil tři chybky v čárkách. Ale co jiného...?

   Vymazat
 2. mne by spis zajimala velikost tech produktu... ?

  OdpovědětVymazat