středa 27. listopadu 2013

Do Londýna bez příboru - část 1. (Five Guys, Brindisa, Monty's Deli)

Londýn je fascinující metropole. Dovolím si tvrdit, že naprosto odrovná turisty všech kategorií. Ať už máte rádi památky, muzea, nakupování, jídlo anebo noční život, nabízí britské hlavní město nepřeberně možností, většinou docela hezky propojených systémem hromadné dopravy, samozřejmě hlavně "trubkou". Ale to už samozřejmě dávno víte, pokud jste tam někdy byli.

Podzimní čtyřdenní výlet (připomínám ten zimní) vzniknul tak trochu spontánně z nápadu vidět naživo Jimmyho Carra, britského stand up komika, který si ve svých show opravdu nebere servítky z nikoho a ničeho (však se mrkněte na YouTube). Ale to s jídlem moc nesouvisí, takže vás určitě potěší hlavně fakt, že zbytek pobytu se tak nějak zvrhnul v nekonečné procházení převážně obchodů s jídlem a trhů od snídaně do oběda, od oběda do večeře, a od večeře do noci. Nebo mi to alespoň zpětně tak přijde. On má totiž Londýn takovou úžasnou vlastnost, že ať zahnete do kterékoliv ulice, vždycky tam je něco nového a naprosto fascinujícího.

Berte následující dojmy jako čistě subjektivní, neformální a hlavně inspirativní. Anebo se na ně vykašlete a dejte si vždycky to první, co vás zaujme. Zkušenost ukázala, že někdy si tím ušetříte kručení v žaludku i nervy.

Five Guys (web)
V USA masivně expandující řetězec hamburgráren Five Guys to v létě vzal také přes velkou louži a zakotvil na prvotřídní adrese mezi Covent Garden a Leicester Square. Fajnové burgery hltající Londýňané jej přijali bez nejmenších výhrad, a tak už mezitím stihla otevřít druhá a třetí pobočka v Readingu a Islingtonu. A ty určitě nebudou poslední.

Jednoduché menu
Od ostatních podniků se Pět chlápků liší několika vychytávkami: libovolná a neomezená volba přísad na burger, čerstvě smažené hranolky z místních brambor, buráky k zobání zadara a minimálně v londýnských pobočkách také Coca-Cola Freestyle. Otestovali jsme celkem jeden velmi dopáliva laděný bacon cheeseburger (£8,75), jeden téměř ortodoxní cheeseburger (£8) a cajunské hranolky (£4). Nutno podotknout dvě věci: standardní velikost burgerů = dvě masa. A "regular" porce hranolek je pro dva lidi tak akorát.

Bacon Cheeseburger: salát, rajče, grilovaná cibule, jalapenos, BBQ om., hot sauce
Maso skvěle šťavnaté a plné chuti, sýr - asi americký - roztékavé a plnotučné konzistence a houska průmyslovka, která ale nebyla suchá jak víkendové pečivo a dělala velmi dobře svou práci: udržet tu kopu uprostřed pohromadě. Oba dva jsme si své kombinace pochvalovali, jediné, čeho jsem u svého číze litoval, byla aplikace kečupu, neboť BBQ omáčka by bývala mnohem lepší, a absence slaniny, která prý také byla křupavá a slaninově božská. Hranolky byly křupavé, trochu sušší, ale pokud nemáte rádi pálivé, zůstaňte raději u klasiky, cajunská kuchyně je přeci jen poněkud ostrá.


Cheeseburger: salát, rajče, okurky, grilovaná cibule, majonéza, kečup
Coca-Cola Freestyle (kelímek za £2,50) není nic jiného, než jedna velká hračka, díky které se bumbání kalorií stává hrou a zábavou. Jak asi může chutnat vanilkový Sprite? A co malinová Coca-Cola? Liší se točený Powerade od lahvového? Největší výhrou pro mě byla asi Coca-Cola Cherry Vanilla, kamarád vzkazuje své doporučení právě na vanilkový anebo ještě broskvový Sprite. Největším zklamáním byly asi neexistující spešl příchutě pro Dr Peppera, a pak samozřejmě úplná absence root beer.

Cajun fries - regular porce

Brindisa Chorizo Grill (web)
Slavný Borough Market sídlící pod železničním mostem se v sobotu mění na jeden velký trhový masakr. Normální člověk by se najedl u prvního nebo druhého z těch mnoha desítek dobrotami překypujících stánků, ale ne, my měli naplánováno něco extra na trhu úplně jiném. Jako malý předkrm si ale kamarád vyžádal vysněnou grilovanou klobásku chorizo v ciabattě (£3,75 nebo něco pod 5 za dvojitou). A udělal dobře. Nejenže klobáska byla křupavá a vynikající a ciabatta čerstvá a božská, bylo velmi prozřívavé se vůbec najíst, protože jsme ještě netušili, že na oběd si pár hodin počkámee...


Monty's Deli (web)
K Monty's Deli se váže jeden krátký a smutný příběh z února letošního roku, kdy jsme byli v Londýně naposledy. Vlastní vinou, když jsme příliš dlouze očumovali nádherné londýnské panorama z greenwichského parku, procházeli tamější muzea a nakonec se zasekli při procházení trhu... ne, v podstatě jen a pouze proto, že jsem příliš váhal při přebíhání silnice, nám vyprodali poslední kus žvance doslova a do písmene před nosem. Ale ne jen tak ledajaký kus žvance - údajně jeden z nejlepších Reuben sendvičů z celého Londýna!

Už jsme skoro ve dveřích!

Bylo naprosto logické, že tentokrát ho už musíme dostat. Monty's Deli má stále otevřeno pouze v sobotu na trhu v Maltby Street a bohužel, jeho sláva stihla od posledně pořádně stoupnout. Dorazili jsme někdy kolem poledne, ale to už se táhla fronta široko daleko. Nebudu vás dlouze trápit, stáli jsme tam snad hodinu a půl... šílenci. Ale tentokrát jsme měli aspoň štěstí. Dostalo se na nás. Jako na předpředposlední. Uff.

O hodinu později...

Výhrou byl jeden horký Reuben (£6 - hovězí pastrami, kysané zelí, sýr a ruský dresink v žitném chlebu) a jeden sendvič Classic (snad £5,5 - hovězí pastrami s coleslawem v žitném chlebu, nezapečené). Bylo to dobré? Bylo. Hovězí se úplně rozpadalo, to mají skutečně vymakané, bylo šťavnaté a dobře ochucené.

Ale chutnal by mi v tu chvíli i suchý chleba? Nejspíš jo. Stálo to za tu šílenou frontu? To opravdu ne. Bude to znít krutě, ale přijde mi, že život je příliš krátký na to, abyste hladoví stáli takovéhle bláznivé fronty i na to sebelepší jídlo. Mimochodem, předchozí řádky jsou i odpovědí na to, proč jsem ani neměl sílu sendvič hezky naaranžovat pro focení (i když on ani ze strany nevypadá zle). Nicméně pokud byste na trh dorazili někdy hned ráno (začínají servírovat asi v 10), věřím, že si královsky pochutnáte. Anebo až konečně otevřou podnik s celotýdenním provozem, o které mluvili už v únoru.

Konečně! Reuben!

Konečně! Classic!

1 komentář: