neděle 24. srpna 2014

Barcelona fastfoodová - rok 2014

Zatímco pět dní v Paříži mě neinspirovalo k sepsání více než dvou tweetů o Berthillonově zmrzlině (falafel z vyhlášené falafelové ulice Rue des Rosiers, konkrétně z Chez Hanna, mě nechal v klidu), stačilo pár hodin v Barceloně a mé staré fastfoodové já se znovu probudilo k plnému životu.

Burger King na Plaça de Urquinaona je stále skvělou pobočkou: jeden blok od Plaça de Catalunya (tzn. centra), ale bez větších turistických návalů, s neomezeným pitím (citronová Fanta!) a pokaždé naprosto picture-perfect Steakhousem:


Kromě toho se ale ukázalo, že do Burger Kingu už taky dorazilo vepřové. Zatímco my se tomu moc nebudeme divit, McCountry je u McDonald's už léta letoucí, vepřové burgery nejsou ve fastfoodech standardem a třeba v Americe je limitovaný McRib u McDonald's tak trochu legendou. Je to sice záhadně slepené mleté vepřové, ale limitovaná dostupnost udělá pro kultovní status své. A prakticky takový McRib teďka ve Španělsku prodává Burger King pod jménem Rib Burger.

Podlouhlá houska, v ní podlouhlý kus vepřového, který má připomínat žebra, BBQ omáčka a karamelizovaná cibulka. Žádný sýr, žádná zelenina. Na pohled to vypadá neslavně, ale jak to chutná? Inu, pokud máte rádi nekomplikované chutě, tak vlastně docela dobře. Maso je až až šťavnaté, barbecue omáčka od BK je dobře vyladěná a karamelizovaná cibule ještě nikdy nic nezkazila.


O další překvapení se postaral Dunkin' Coffee (jak se Španělsku jmenuje Dunkin' Donuts). Neváhal totiž taky naskočit na trend cronutů (croissant + donut) a přišel s vlastní verzí tohohle výmyslu pod názvem Crunkin (svým donutům totiž ve Španělsku říká dunkin). Dostupný je ve verzi s obyčejnou cukrovou polevou, čokoládovou a bílou čokoládovou. Za €2,5 (běžný donut stojí €1,4-1,6 podle pobočky).

Zatímco běžné donuty od evropského Dunkina moc nemusím, jsou takové příliš jednotvárně sladké a připomínají mi obyčejné rozmražované donuty nebo koblihy, Crunkin nabízí přeci jen trochu sofistikovanější zážitek. Chutná stále mnohem více jako donut než jako croissant, ale je takový hutnější a "poctivější" než ty obyčejné. Určitě zajímavé vyzkoušet a odškrtnout si jednu položku ze seznamu nových trendů.


Turisticky nejsnáze dostupné Dunkin' Coffee najdete hned u vchodu na trh Boqueria z Las Ramblas a nově také v obchoďáku u akvária.

1 komentář: